Острови біля Шотландії повністю перейшли на енергію вітру завдяки штучному інтелекту

Оркнейські острови, розташовані у Північному морі біля узбережжя Шотландії, повністю перейшли на електроенергію від вітрової електростанції завдяки інтелектуальній енергетичній системі.

Зараз локальна smart grid, яка перерозподіляє зайву електроенергію за допомогою нейромережі і розеток, зарядних пристроїв, домашніх акумуляторів, проходить випробування, передає ICTV Факти

«Обігрів будинків, шкіл та крамниць недешевий, тому ми замінили газове опалення на електричне, – каже представник енергокомпанії Конор Махер-Макуїльямс. – Вітроелектростанція повністю забезпечує острови електроенергією».

Майже весь рік житлові будівлі на островах необхідно обігрівати. «Раніше приходили чималі рахунки за комуналку, бо використовував кондиціонер для обігріву кімнат, - каже пенсіонер Боб. – А тепер не купую електрику – все виробляє наша громада, пересів на електрокар і заряджаю його вдома».

«Ми жили на острові і недооцінювали ці технології, але коли вони прийшли у наш дім, то зрозуміли, що це дуже вигідно, - каже місцевий житель Джонатан Портернфілд. – Ми готові бути прикладом для інших».

На Оркнейських островах програма штучного інтелекту замінила диспетчерів вперше у Британії. Завдяки ефективному управлінню вітроелектостанцією острови повністю забезпечують себе електроенергією, а надлишки продають.

«Штучний інтелект приблизно знає скільки електроенергії споживає кожний мешканець острова і резервує цей обсяг для нього, навіть якщо споживач збільшить опалення, цього вистачить, - каже директор енергокомпанії Том Пакенхам. – Програма також опрацьовує і запити на купівлю електроенергії з материка, відповідно штучний інтелект може зупинити кілька вітротурбін, щоб вони не працювали дарма».

Раніше вітряки виробляли електроенергію, яка вночі не використовувалася. Оскільки обслуговування вітроенергетичних установок дуже дороге, марно витрачалось багато ресурсів.

Наразі надлишки електроенергії зберегіють у спеціальних сховищах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: