Острів в Естонії виробляє 50% електроенергії для власного споживання з відновлюваних джерел

Острів Рухну, що розташований у Ризькій затоці Балтійського моря і належить Естонії, генерує 50% електроенергії необхідної для забезпечення власних потреб з відновлюваних джерел.

«Зелена» система керується "розумною" автоматикою і складається з сонячних панелей, вітрогенератора, блоку акумуляторів і дизельного генератора, що працює на біодизелі, передає err.ee

Комбіноване виробництво електроенергії на острові зробило Enefit Green - підприємство відновлюваної енергії концерну Eesti Energia. До цього вся споживана на острові електроенергія вироблялася за допомогою дизельного генератора.

У липні 2018 року поруч з аеродромом Рухну побудували сонячну електростанцію потужністю 150 кВт, що стала першим етапом цілісного рішення, відокремленого від материкової електросистеми і заснованого на поновлюваній енергії. На другому етапі були проведені роботи з реконструкції вітрогенератора, встановленого на острові у 2007 році.

"Вироблена СЕС електроенергія покриває близько третини енергопотреб острова, - розповідає керівник Enefit Green Ааво Кярмас. - Крім сонячних панелей частиною енергетичного рішення є вітрогенератор, акумулятори, а також обладнання автоматики, яке дозволяє дистанційно керувати системою: вихідна потужність цілісного рішення відновлюваної енергії становить 160 кВт – цього достатньо для покриття потреби в електроенергії всього острова».

Систему електропостачання буде підтримувати і дизельний генератор.

У будівництво «зеленого» комплексу компанія інвестувала близько 500 тис. євро.

«Коли електроенергія вироблялася за допомогою дизельного генератора, острів викидав в атмосферу приблизно 500 тонн вуглекислого газу на рік, - розповів керівник Enefit Green Ааво Кярмас. - З новою системою обсяг викидів скоротиться, як мінімум, удвічі».

Рухну споживає близько 450 МВт-год електроенергії в рік. На острові постійно проживає 60 осіб. Під час літніх відпусток населення Рухну, площа якого становить близько 12 кв. км, збільшується до 170 осіб.

Enefit Green готова розглянути будівництво схожих комплексів відновлюваної енергетики і на інших малих островах Естонії, наголошує Ааво Кярмас. «Ми маємо на меті збільшувати виробництво відновлюваної енергії, а інвестиції у регіоні Балтійського моря спрямовуватимемо в основному у вітряні і сонячні станції», - додав він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка