Остання вугільна шахта Словенії переходить на підземне зберігання чистої енергії

Остання вугільна шахта Словенії вивчає варіанти видобутку метану, гравітаційної електростанції, підземного зберігання енергії та ведення сільського господарства.

Підрядником у складному проекті сонячної енергетики є словенська фірма HTZ Velenje, дочірня компанія виробника бурого вугілля Premogovnik Velenje, передає balkangreenenergynews.com

Компанія проаналізує технічні можливості своєї підземної вугільної шахти для розміщення системи зберігання енергії після закриття. Вона також буде працювати над можливістю вилучення метану та сприяти стабільній економіці на основі водню. Іншим можливим використанням покинутої підземної шахти стане інтелектуальне сільське господарство, що охоплюється проектом під назвою Mine4Food.

«Проекти RFC будуть реалізовані спільно з партнерами з семи європейських країн, включаючи Грецію і Румунію, - зазначають у Premogovnik Velenje. - Один з них, Gravpower 2.0, призначений для електростанції, яка буде використовувати гравітаційну енергію з інтелектуальною системою управління накопиченням енергії - шахта має глибину до 500 метрів».

Останній комплекс з виробництва лігніту у Словенії має одне десятиліття, щоб знайти рішення на майбутнє, оскільки країна може відмовитися від використання викопного палива у 2033 році. Premogovnik Velenje, оператор вугільної шахти, яка зазнає труднощів із забезпеченням теплової електростанції Шоштан-ТЕШ, приєднався до дев'яти дослідницьких та інноваційних проектів, що фінансуються Фондом досліджень вугілля і сталі Європейського Союзу(RFC).

Окремо дочірня компанія Державної компанії HTZ Velenje почала будівництво сонячної електростанції потужністю 2,6 МВт поруч зі зливним каналом гідроелектростанції Златоличчя на північному сході Словенії. Як підрядник, він також відповідає за проектування та введення в експлуатацію установки, що є частиною проекту потужністю 30 МВт.

Передбачається, що пікова потужність сегмента складе 2,7 МВт. "Перед нами стоїть надзвичайно складне завдання через 30-градусний схил і близькість води, - заявили у Premogovnik Velenje. - Сонячна електростанція, довжина якої складе 905 метрів, вироблятиме 3 ГВт-год електроенергії у рік».

HTZ Velenje взяла кредит для часткового фінансування проекту вартістю 2 мільйони євро, який вона планує завершити до кінця року і підключити до електромережі у першому кварталі. Компанія вже побудувала 13 невеликих наземних і дахових фотоелектричних установок загальною потужністю 4,2 МВт, одна з яких знаходиться у Златоличі. В даний час йде робота над сонячною електростанцією потужністю 3 МВт у Прапретно, на відновленому полігоні летючої золи і гіпсу.

Є також проекти з рекультивації та переробки відходів гірничодобувної промисловості, обидва з довгостроковим моніторингом. «На даний момент ми отримали від Фонду більше 2 мільйонів євро, - повідомили у Premogovnik Velenje. – Також ми очікуємо доходу від попередніх починань у рамках програми RFC».

Словенія нещодавно прийняла закон про заохочення відновлюваних джерел енергії, і в ній існують різні схеми підтримки виробництва екологічно чистої енергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка