Опалення від каналізації? Дізнайтесь як

Величезна кількість гарячої від побутових приладів, підприємств і заводів стікає у каналізацію. При цьому втрачається не лише сама вода, але й інший цінний ресурс: теплова енергія. 

Однак в австрійському місті Амштеттен, при підтримці місцевого комунального підприємства, стартував проект по "переробці" цієї енергії з місця, де зазвичай мало хто насмілиться ступати - каналізації.

Ця енергія використовується для обігріву будинків сумарною площею більше 4000 м2, при цьому зовсім не спалюючи газу.

000_DV1778476.jpg

"Майже кожного тижня ми приймаємо делегації, які хочуть подивитися наш проект у дії", каже Роберт Сіммер, директор компанії Stadtwerke.

Уздовж 42-метрової ділянки каналізації, де температура води може досягати 27С, фірма підключила високотехнологічну установку. Вода проходить по трубах, які прилягають до каналізації і нагрівається від теплообмінників, які "висмоктують" тепло. Нагріта вода подається на тепловий насос, який передає тепло в систему центрального опалення.

Sewage-Energy-Source.jpg

"Вода, яка тут циркулює - чиста, в ній нема ніяких фекалій", додав Сіммер.

Хоча на витрати електроенергії для живлення теплового насосу складають 6500 євро ($8850) на рік, це все-рівно значно менше, ніж якби для опалення використовувався газ.

images_nieuwsd11.jpg

"Ми інвестували 240 000 євро", сказав Сіммер. "Інвестиції повинні окупитися протягом 11 років. Для інших відновлювальних ресурсів, таких як сонце, термін окупності є не меншим".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка