Опалення пелетами вигідніше від опалення газом

Пелети – суха тирса дерева, спресована під високим тиском. Пелети являють собою дешеве екологічне паливо для обігрівання. Такий спосіб є вигідним та чистим. Опалювання пелетами є економнішим від попередніх способів опалення. Якщо попередньо використовували газ, то отримують економію до 40%.

Пелети дозволяють використовувати автоматизовані котли, котрі мають саморозпалювання, автоматично підтримують температуру і загашують котел. Чищення пальника відбувається автоматично. Керувати таким котлом можна за допомогою мобільного телефону через інтернет.

Пелетні котли виготовляються для тих власників, котрі економлять свій час. Паливо не створює жодних перешкод для ефективної роботи навіть при споживанні тепла на рівні кількох кіловат. Такого результату не можна досягнути за допомогою звичайного котла.

Якщо бункер розміщений в самому котлі, то він приймає 10-30 кг палива, тобто, забезпечується вироблення тепла протягом 1-3 днів при середнім використанні потужності. Самі пелети переважно продаються у мішках 12-30 кг. Це не створює проблеми із зберіганням і транспортуванням. Якщо купувати насипом, то пелети треба зберігати в окремому приміщенні, щоб не попадала невелика частина пилюки в будинок. Автоматизація подачі палива в котел відбувається за допомогою шнекової подачі.

Умови використання пелетного котла не відрізняються від умов для котла на дерево. Це означає, що відстань до найближчого горючого матеріалу не має бути меншою 50 см. Гіпсоплита відноситься до легкогорючих матеріалів. Пелетні котли дають шум від роботи шнекової подачі і вентилятора. Трішки пилу висипається при завантаженні пелетів.
 
Можуть використовуватися пелетні котли разом з сонячними колекторами. Особливо це стосується тих будинків, де готування гарячої води йде від котла. Тоді влітку котел не треба розпалювати, а достатньо буде мати колектори. Якщо використовувати проміжний бак-акумулятор, то можна буде догрівати будинок від колекторів у весняний та осінній періоди.

Порівнювати пелети та інше паливо можна за такими рівняннями:
- 2 кг пелет = 1 літр рідкого палива;
- 1,5 тони пелет = 1 тона вугілля;
- 1 м3 дерева = 2,5 м3 тріски = 0,5 тони пелет;
- з 1000 кг спаленого палива виходить не більше 1,5 кг попелу.

Перехід на пелети зменшує емісію СO2 на 2,5 кг на кожному зекономленому літрі рідкого палива. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: