Опалення будинку за 0 грн/місяць: одні панелі на даху, інші - на стінах

Багато українців задаються суто практичним питанням: як побудувати або переоснастити приватний будинок щоб потім не витрачати шалені кошти на опалення?  Пошук відповідей часто приводить їх до альтернативної енергетики, але більшість просто обирають твердопаливні котли замість газових і намагаються економити спалюючи дрова сумнівного походження.

Таке рішення може здаватися економічним, але при значному поширенні несе значну шкоду громадам - у вигляді забруднення повітря, надмірної вирубки лісів та штучних насаджень.Чи є кращі альтернативи газовій залежності?

Всі мріють про комфорт та доступні енергетичні послуги - електропостачання та опалення, але власники приватних будинків мають набагато більше можливостей втілити свою мрію в реальність. Дуже важливим фактором успіху в цьому є якісне утеплення будинку та зменшення тепловтрат, але також важлива й ефективність систем опалення. 

Через високу вартість підключення до газових мереж та зростаючі ціни на блакитне паливо все більше людей при будівництві нових приватних будинків або при переобладнанні старих розглядають можливість переходу на електроопалення.

Таке рішення має ряд суттєвих переваг:                                                              

1. Системи електричного опалення легко автоматизуються і за допомогою електронного управління можна точно регулювати потужність обігріву, що дозволяє підтримувати оптимальну температуру в приміщенні та не допускати перевитрат енергії.

2. Обладнання для електричного опалення більш просте, надійне та зручне у порівнянні з газовими і твердопаливними котлами, немає складної системи труб та радіаторів.

3. Електроопалення не завдає клопоту користувачу - воно працює безшумно і не потребує нагляду за режимом роботи.

4. У поєднанні з нічним тарифом на електроенергію автоматизоване електроопалення дозволяє робити вклад у балансування роботи української енергосистеми, заповнюючи нічний провал у споживанні електроенергії.

Мінусів у електрообігріву всього два - це потреба у підключенні до електричних мереж достатньої потужності та висока ціна на електроенергію.Тим не менш, є спосіб, у який можна усунути обидва недоліки і замість громіздких систем на основі газових або твердопаливних котлів, труб та радіаторів отримати ефективне та економічне електроопалення.

Окрім нічного тарифу та багатозонних лічильників існує більш радикальний підхід до того, як в приватному будинкувлаштувати електроопалення та не мати великі рахунки за електроенергію. Для цього потрібно почати її виробляти.

Як переконує Владислав Сушко, директор компанії HYBRO Technologies, будівництво та підключення за зеленим тарифом дахової сонячної електростанції дає можливістьвикористовувати літню енергію сонця щоб отримати кошти для опалення в взимку за допомогою простої та ефективної системи електроопалення.

Розроблена українськими винахідниками система обігріву приміщень HYBRID на основі керамічних панелей дозволяє контролювати рівень температури в приміщеннях та економити до 30% у порівнянні з іншими електричну системами. Своєю назвою технологія завдячує гібридному принципу роботи, який об'єднує два механізми обігріву - інфрачервоним випромінюванням та за рахунок конвекції, подібно до звичайних радіаторів.

Замість витрат на неефективну та складну систему центрального опалення та зростаючих платіжок за газ, HYBRO Technologies пропонує одночасне застосування двох технологій - власних керамічних панелей на стінах та фотоелектричних модулів від світових виробників на даху будинку. Це дозволяє отримати комплексне інвестиційне рішення для приватного будинку, якеокуповує себе приблизно за 10 років.В такому домогосподарстві ті кошти, які будуть надходити на рахунок  від постачання електроенергії за зеленим тарифом, дозволять не тільки перекрити поточні витрати на опалення будинку але й повернути початкові інвестиції.

У своєму відео Владислав Сушко наводить детальні розрахунки та пояснює як працює комплексний підхід до вирішення проблеми економного та екологічного опалення будинку.

Для будівельного сектору зменшення використання природного газу та інших енергоресурсів, видобуток та перетворення яких завдає значної шкоди довкіллю, є дуже актуальною проблемою в світі.

Інтегрований підхід до електрозабезпечення, опалення та охолодження будинків є перспективним трендом, що вже спостерігається в багатьох країнах ЄС. Зі збільшенням частки відновлюваних джерел енергії які мають нерівномірний виробіток електроенергії, в першу чергу сонячної та вітрової енергетики, це стає все більш актуальним.

Перетворення електричної енергії в теплову дозволяє уникнути проблеми "обрізання" генерації з ВДЕ у періоди максимуму виробництва та забезпечувати ефективне опалення та кондиціонування будівель без зайвих витрат викопного палива та не продукуючи забруднення атмосфери. Сонячна енергетика дозволяє покривати літні максимуми споживання електроенергії, що виникають в найбільш спекотні дні, а розумне використання електроопалення взимку дозволяє зробити навантаження на енергосистему більш рівномірним. Тому електрифікація в побуті разом з оптимізацією графіку навантаження на мережу є важливими підтримуючими факторами для переходу на відновлювані джерела енергії.

В Україні розбудова сектору ВДЕ також набирає обертів. Більше того, як показують дослідження, вітчизняний потенціал відновлюваної енергетики є достатнім для того, щоб задовольняти зростаючі потреби в електроенергії при одночасному заміщенні застарілих, зношених та екологічно небезпечних потужностей традиційної енергетики. Про це свідчать результати моделювання повномасштабного переходу в Україні на відновлювані джерела енергії до 2050 року, представлені в листопаді на кліматичній конференції ООН в Бонні.

На прикладі HYBRO Technologies, яка постачає свої панелі для електроопалення до багатьох країн ЄС,  ми бачимо що українські інноваційні компанії вже роблять вагомий внесок у процес енергетичного переходу.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка