Око метелика стало моделлю для графенових ректенн з рекордним світлопоглинанням

Група вчених з університету Суррея (Великобританія) створила багатошарову графенову плівку з ректеновою структурою, яка поглинає світло в 99% діапазону від середнього інфрачервоного до ультрафіолету.

Розроблений на основі ока метелика 2D-матеріал дозволить генерувати електрику навіть всередині приміщень у розсіяному світлі, відображеному від стін або від світіння домашніх побутових приладів, передає Geektimes.

Як зазначає один з авторів наукової роботи, професор Раві Сільва, у деяких комах – метеликів, молі - око влаштоване за принципом наноструктурованих поверхонь.

«В такому масштабі ці елементи працюють як ректенни (випрямляючі антени), тобто безпосередньо перетворюють енергію поля падаючої хвилі в енергію постійного струму, - пояснює вчений. - Ми зробили те, що раніше вважалося неможливим: оптимізували неймовірні оптичні властивості графену».
Взаємодія хвилі довжиною 4 мкм з металевою наноантенною показана на ілюстрації.У врізці на ілюстрації B внизу — порівняння поверхні матеріалу з оком метелика Bicyclus anynana. На ілюстрації D наведено показник відображення створеного матеріалу (графік).«Можливість проектування тонких двовимірних поверхонь для поглинання світла в широкому діапазоні дозволить вийти на новий рівень розвитку у енергетиці, оптоелектроніці та спектроскопії, - пояснюють розробники. - Сьогодні поглинання світла в широкому діапазоні, яке досі було можливе лише у високих структурах з вуглецевих нанотрубок висотою близько міліметра, стало реальністю і в нанометрових структурах».
За словами вчених, майже непомітна світлопоглинаюча плівка, яка генерує струм, знайде застосування у численних пристроях Інтернету речей, розумному одязі, «натільній» електроніці, розумних шпалерах та побутових приладах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка