Офшорний вітер може задовольнити 90% потреб США в енергії до 2050 року

У США морська вітроенергетика може задовольнити 90% загального попиту на електроенергію до 2050 року.

Про це йдеться у доповіді "Офшорний вітер для Америки", опублікованому дослідницьким і політичним центром Environment America у партнерстві з аналітичним центром Frontier Group, передає world-energy.org

Згідно зі звітом, у якому розглядається потенціал виробництва енергії офшорного вітру в Атлантичному та Тихоокеанському регіоні, Перській затоці і Великих озерах, а також у 29 штатах, Сполучені Штати мають технічний потенціал для виробництва понад 7200 ТВт-год електроенергії з морського вітру до 2050 року.

Так, Атлантичний Регіон має найвищий потенціал і у разі його повного розвитку здатний генерувати у чотири рази більше електроенергії, одержуваної від морського вітру, у порівнянні з 2019 роком. Регіон має технічний потенціал для виробництва майже 4600 ТВт-год електроенергії на рік.

На другому місці - Перська затока, яка може виробляти більше 1400 ТВт-год електроенергії щороку від морського вітру. Тихий океан має технічний потенціал для виробництва майже 869 ТВт-год електроенергії на рік від офшорних ВЕС, а райони Великих озер - 344 ТВт-год електроенергії.

"Якби ми сьогодні максимізували потенціал морської вітроенергетики, то вона могла б забезпечити майже вдвічі більше електроенергії, використаної США у 2019 році, - говорить Джоанна Нойман, старший директор кампанії Environment America Research & Policy Center’s Campaign for 100% Renewable Energy. - Але навіть якщо ми просто розблокуємо частину морських вітроенергетичних потужностей Америки, це допоможе нам стати на шлях до майбутнього, заснованого на 100% відновлюваній енергії».

Массачусетс має найбільший з усіх штатів потенціал з встановлення офшорних вітроелектростанцій, в той час як штат Мен має сьогодні найвище співвідношення потенційної офшорної вітроенергетики до своїх поточних і майбутніх потреб в електроенергії.

"Дев'ятнадцять штатів мають потенціал виробляти більше енергії від морського вітру, ніж вся електрика, яку вони використовували в 2019 році, - додає Брін Хакслі-Райхер з Frontier Group. - І одинадцять штатів мають технічні можливості виробляти більше електроенергії, ніж вони могли б використовувати у 2050 році, навіть якщо вони будуть повністю електричними – якщо поєднати цей потенціал з енергозбереженням та ефективністю, можна наблизити світ, який справді не містить викопного палива».

Однак, незважаючи на величезний потенціал, у доповіді наголошується, що США не мають чіткої політики і цілей для заохочення більш широкого розгортання морських вітроенергетичних проектів, на відміну від Європи та Азії, де сприятлива політика спонукала до успішного розгортання офшорних вітроенергетичних програм і розвитку офшорних вітроенергетичних технологій.

Інновації у вітроенергетичних технологіях включають в себе поліпшення розмірів турбін, генеруючих потужностей і ефективності, а також впровадження плавучих турбін, які мають вирішальне значення для розширення морського вітрового потенціалу у штатах з особливо глибокими водами, таких як Мен і Каліфорнія.

У доповіді рекомендується державним установам і гравцям галузі забезпечити ринкову визначеність для офшорного вітру, як це зробили Коннектикут, Меріленд, Массачусетс, Нью-Джерсі, Нью-Йорк і Вірджинія, встановивши обов'язкові цілі для розгортання офшорного вітру, підтримати розвиток внутрішніх ланцюжків поставок, встановити національні стандарти для забезпечення екологічної цілісності морських вітроенергетичних проектів та запобігання, мінімізації та пом'якшення впливу на морські екосистеми та дику природу.

Фахівці також рекомендують доручити Бюро управління океанською енергією та відповідним державним установам прискорити процес розвитку морського вітру, забезпечуючи при цьому прозорість та екологічну відповідальність, збільшити і розширити податкові пільги для офшорної вітроенергетики, скласти план регіонального розвитку морської вітроенергетики, включаючи інфраструктуру передачі енергії, а також забезпечити підтримку досліджень і розробок нових морських вітроенергетичних технологій.

«Америка повинна повинна розвивати поновлювані джерела енергії на узбережжях, де живуть 40 відсотків американців, - зазначила Ханна Рід (Hannah Read), фахівець з офшорних вітрів з Дослідницького і політичного центру Environment America Research & Policy Center.

Сьогодні в США є тільки дві діючі морські вітроенергетичні станції. Є ще 34 пропозиції з розвитку морської вітроенергетики, включаючи 27 проектів на різних стадіях планування і розробки загальною потужністю близько 26,1 ГВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка