Один з районів Миколаївщини зарезервував 78,5 га під вітрову та сонячні станції

У Первомайському районі Миколаївської області зарезервували 78,5 гектарів під вітрову та сонячні електростанції.

Як зазначив перший заступник голови Первомайської РДА Сергій Бондаренко, відібрані ділянки відносяться до земель запасу, передає НикВести.

«Ділянка площею 8 га, яка колись належала бурякопункту, могла би використовуватися для встановлення сонячних батарей, - пояснює фахівець. - На ділянці є інженерні мережі, трансформаторна підстанція 10 кВт, поблизу розташована залізнична станція Бандурка».

У промисловій зоні Первомайського району пустує ділянка, на якій колись працював м'ясокомбінат "Фрегат", продовжує Сергій Бондаренко. 

«На 16,5 гектарах пропонували побудувати елеваторні установки, але ми зарезервували ділянку для будівництва сонячної станції, - розповідає він. - Поруч розташована трансформаторна підстанція, автодорога Н-24 та водопровід, є під'їзна дорога і залізниця - ми хочемо ефективно використовувати землю і наповнювати бюджети всіх рівнів».

Ще одна ділянка площею 54 га на території колишнього військового містечка 6-Т підходить для встановлення вітряків, продовжив Сергій Бондаренко. «Ми провели дослідження та оцінили "розу вітрів" - і отримали гарні результати, - каже він. - Ділянка розташована у 5 км від підстанції "Голта-2", через ділянку проходить залізниця, а у 1,5 км знаходиться автодорога Р-75 (Тимково-Олександрівка)».

За словами голови Первомайської РДА Володимира Вовка, інвестиційно привабливі земельні ділянки дозволять наповнювати бюджет. «Зараз ми працюємо над новою структурою, яка буде у більшій мірі орієнтуватися на інвестиційну складову, - говорить вона. - Ці ділянки, які можуть використовуватися у сфері "зеленої" енергетики та переробної промисловості, були відібрані за кількома критеріями: логістика, наявність кваліфікованого населення, енергетична здатність». Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка