Одна з найбільших в Європі енергокомпаній встановлюватиме вітряки з дерев'яними щоглами

Шведський енергетичний концерн Vattenfall оцінить можливість використання дерев'яних щогл для встановлення наземних вітряних турбін.

Про це йдеться у підписаному концерном і швецькою компанією Modvion листі про наміри вступити в проект з оцінки будівельних технологій і комерціалізації дерев'яних щогл, передає renen.ru

"Вітрові турбіни Vattenfall вже мають дуже низькі рівні викидів, однак ми хочемо ще більше їх знизити, - говорить Даніель Густафссон, глава Vattenfall з розвитку наземної вітроенергетики в Швеції. - Дерев'яні щогли можуть бути частиною нашого рішення щодо зменшення викидів вуглекислого газу, доповнити використання безвуглецевої сталі".

Передбачається, що щогли з дерева дозволять скоротити викиди вуглекислого газу при виробництві вітрогенераторів, як мінімум, на 25%.

«Приблизно чверть впливу на клімат, що виникає при виробництві вітряних турбін, припадає на щоглу, яка зазвичай виготовляється зі сталі або бетону, - наголошують експерти. - Завдяки деревяним щоглам викиди вуглекислого газу, викликані виробництвом вітроустановок, можуть бути радикально скорочені».

Передбачається, що спочатку Vattenfall оцінить можливість використання дерев'яних щогл для вітроенергетичних об'єктів.

"Vattenfall має солідний досвід будівництва об'єктів вітроенергетики, - говорить Отто Лундман, генеральний директор Modvion. - Працюючи разом, ми можемо прискорити розробку вітряних електростанцій наступного покоління: завдяки дерев'яним щоглам енергія вітру потенційно може стати повністю кліматично нейтральною".

Портфель Vattenfall налічує приблизно 5000 МВт наземних вітрових проектів на різних стадіях реалізації.

«Бачимо великі переваги у встановленні дерев'яних щогл не тільки з точки зору клімату, але й з точки зору зниження вартості виробництва відновлюваної електроенергії,  - говорить Даніель Густафссон. – Прагнемо зробити життя без викопного палива можливим протягом одного покоління, і тому робимо важливий крок на даному шляху».

Modvion у квітні 2020 року встановила свою першу 30-метрову деревяну щоглу на майданчику для випробувань. Компанія використовує для виробництва щогл сертифіковану екологічно чисту деревину.

Vattenfall працює на території Данії, Фінляндії, Німеччини, Великобританії, Польщі, Нідерландів та Швеції. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: