Одесит створив дешеві та потужні сонячні колектори для опалення та нагріву води

Одесит Вадим Павловський запустив кампанію на українській краудфандінговой платформі Na-Starte зі збору коштів на свій винахід - сонячний колектор, потужності якого вистачить для нагріву води та опалення в приміщеннях площею до 100 м кв. 

За словами одесита, якому необхідно зібрати 27000 грн, такий колектор в два рази дешевше аналогів і може покривати витрати на тепло як влітку, так і взимку, повідомляє ресурс AIN.ua.

За словами Павловського, геліосистеми, доступні на ринку за ціною від $6000, можуть нагрівати до 200 л води на день і здатні підтримувати температуру в будинку площею не більше 30 м кв. Для приміщень площею від 100 м кв. необхідно 40-50 кВт на день, а таку потужність здатні виробляти колектори вартістю від $10 000. 

Українська ж система в два рази дешевша і при цьому потужніша. Система, що складається з 24 сонячних концентраторів (6 блоків по 4 трубки), може генерувати влітку до 95 кВт в день, взимку - до 50 кВт в день. Орієнтовна вартість складе $5000.

На додаток, система одесита може стежити за сонцем, тому час її роботи протягом дня становить до восьми годин. 


На даний момент у Вадима Павловського є лише прототип, який він зібрав в домашніх умовах з підручних засобів. За його словами, на реальному виробництві продуктивність колектора може збільшитися ще на 10-20% завдяки заводський точності складання. Заявлена сума потрібна на створення промислового зразка та запуск веб-сайту.  

Ознайомитися з розробкою можна більш детально на сторінці кампанії

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка