Одеський стартап розробив 3D-принтер і веде переговори з Tesla щодо друку деталей для електромобілів

Одеський стартап представив перший в світі високоточний 3D-принтер, що друкує готові керамічні вироби будь-якої складності з екологічних матеріалів власної розробки. Вперше стартап Kwambio заявив про себе перемогою на конференції IDCEE-2014, де отримав призові 15 тисяч євро. У 2016 році Kwambio відкрив першу в Європі фабрику для 3D-друку керамічних виробів. В кінці 2017 року компанія представила перший високоточний і швидкісний 3D-принтер Ceramo One. Він може надрукувати промислові зразки, посуд, предмети домашнього декору і навіть кісткові імплантати. Стартап отримав ще 500 тисяч доларів інвестицій від венчурних фондів, представив свою розробку на виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі і зацікавив промислові компанії по всьому світу, серед яких великі автомобільні корпорації – General Electric і Tesla, пише газета «Факти».

«Коли я вперше побачив, як працює 3D-принтер, мене це вразило. В голові намалювалася картина, як багато сфер економіки можуть поміняти свої моделі, виходячи з цих нових можливостей виробництва. В першу чергу це стосується індустрії дизайну, промисловості та аерокосмічної сфери, – розповідає 34-річний засновник компанії Володимир Усов».
Стартап Kwambio починався як онлайн-платформа для дизайнерів, де ті розміщували свої дизайнерські моделі, а клієнти могли роздруковувати їх на своїх 3D-принтерах. Розробники подали цей проект в акселератор TekStart в Бостоні, куди потрапляють найкращі технологічні проекти світу. Пройшовши відбір, вони потрапили на спеціальну навчальну програму, після закінчення якої переїхали в Нью-Йорк. Зараз всю роботу з клієнтами і маркетинг компанія веде через офіс в Нью-Йорку. До власного виробництва стартап прийшов не одразу. Компанія зіткнулася із відсутністю технології, яка могла б швидко і ефективно друкувати готові керамічні вироби, а тому вирішили розробити її самі.

«Побудували фабрику в Одесі, і через півтора року у нас з'явився свій 3D-принтер, власна технологія друку і набір матеріалів. Ми друкуємо виріб зі спеціального екологічного порошку на основі глини. В асортименті – понад сто кольорів матеріалу. Терміни виробництва одного виробу скоротилися до кількох годин, а ціну вдалося знизити з 15 центів за квадратний сантиметр до восьми центів. Ми працюємо як з бізнесом, так і з індивідуальними замовниками. Клієнт може принести свій ескіз, а ми на комп'ютері створимо модель і надрукуємо виріб. Об'єктивно можу сказати, що в сфері 3D-друку з кераміки наша компанія – єдина в світі, яка представила ефективне рішення».

Фабрику розмістили на території заводу «Стальканат», найстарішого промислового підприємства в Одеській області, яке працює ще з XIX століття. Зараз на фабриці працюють 30 чоловік. Над технологією і принтером трудяться сім інженерів. На нещодавній виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі було представлено принтер Ceramo One. Всього за кілька днів одесити отримали попередні замовлення на чотири принтера, які клієнти отримають вже цього літа. Ціна одного такого принтера – 25 тисяч доларів. 

«Вдалося знайти дистриб'юторів в США, Канаді, Німеччині, Італії і навіть Чилі. Отримали потенційні запити на співпрацю від великих промислових компаній, військово-оборонного комплексу США. Їх насамперед цікавить друк форм для лиття металевих виробів. Ведемо переговори з General Electric і Теsla щодо друку керамічних деталей для їх автомобілів. Проявили інтерес дизайнерські студії в США і Європі, які хочуть мати свою міні-фабрику для друку, щоб запускати невеликі лімітовані лінії керамічних виробів. Сьогодні партію в 50-100 виробів, використовуючи традиційне лиття і китайські виробництва, отримати дуже складно. В Україні база для виробництва мізерна. Думаю, наша технологія друку керамічних виробів для різних видів промисловості буде корисна як великим компаніям, так і стартапам, яким не доведеться більше шукати виробництво за кордоном».

Оскільки на принтері Ceramo One можна надрукувати й кісткові імпланти, стартап проводить експеримент і тестує біопорошки спільно з європейськими лабораторіями. Для того щоб запустити такий сервіс, треба отримати безліч дозволів, сертифікувати матеріали і технологію. Одесити розраховують, що це займе близько двох років.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: