Очистка сонячних панелей від снігу по-українськи. Відео.

Кожен власник сонячної станції дбає про те, щоб його панелі генерували максимум енергії. Для більшої впевненості у заряді акумулятора - якщо система автономна, або для продажу більшої кількості електроенергії по “зеленому” тарифу - якщо вона мережева.

Влітку відсутність частих опадів та багато довгих днів роблять цю задачу простою. Але взимку, коли світловий день короткий, та й сонце світить рідко, кожна кВт*год на рахунку. Проблема погіршується снігом та обледенінням, які іноді повністю блокують доступ променів до панелей.

Насправді, сонячні панелі здатні самі “впоратися” зі сніговим покриттям, якщо воно не щільне і не занадто товсте. Більшість сонячних систем встановлюють на дахи, фасади, або спеціальні конструкції під значним кутом. Це забезпечує сповзання снігу, як тільки він починає танути.

Елементи, а іноді і корпус пенелей мають темний колір. Тому вони швидше нагріваються, і сніг сповзає сам. При роботі панелі також нагріваються. Тому якщо вони покриті снігом частково, він швидко почне танути на стику з панеллю, і зійде сам.

Але бувають періоди, коли сильні снігопади покривають сонячні панелі настільки товстим шаром, що сам він не сходить довгий час. У такому разі є сенс підготувати необхідні інструменти, і витратити трохи своєї енергії, щоб отримати більше сонячної.

Власники сонячних станцій діляться своїм досвідом у соцмережах.

Роман Баб'ячок, власник першої в Україні мережевої станції із зеленим тарифом, справляється з проблемо так:


Компанія "Якісна Енергія" виклала на своїй сторінці у Фейсбук інструкцію з очистки панелей від снігу:


З відео можна зробити декілька висновків:

  1. Для чистки снігу не потрібно спеціалізованих інструментів. Достатньо щітки з довгою ручкою. Але ця щітка повинна бути м’якою, щоб не дряпати захисне скло панелей. Це знизить їх ефективність, та може призвести до втрати гарантії.

  2. Якщо на панелях є лід, не слід прикладати зусиль, щоб зняти його. Причина - дивіться попередній пункт. Достатньо зчистити сніг, і лід почне танути сам.

  3. Процес чистки має у собі певну небезпеку, бо може бути потрібно лізти на слизький дах чи конструкції. Тому потурбуйтеся про страховку чи по можливості обмежтеся роботою із землі.


Роман Баб’ячок на своїй сторінці у Фейсбук виклав результати чистки снігу з його панелей. Навіть у такий похмурий день його 30-кіловатна станція виробила 78 кВт*год!

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка