Обігрівання за рахунок повітря: які є види повітряних теплових насосів

Теплові помпи, які працюють за рахунок використання теплоти прибудинкового повітря, стають все актуальнішими для обігрівання будинків і є особливо вигідними для приготування гарячої води. Для деяких типів помп створені технології, які дозволяють їм працювати при нижній границі вхідного повітря до -25°С. Суттєвою перевагою є те, що помпи прості у встановленні і не вимагають додаткових робіт, напр., високих ізольованих димоходів, припливних каналів свіжого повітря, гільзування існуючих каналів для димових газів та гільзування вентиляційних каналів і т.п.
 
Помпи тепла типу «повітря-вода» можна розділити на два типи: моноблок і спліт. Моноблочні апарати є компактними, а спліт-системи складаються з двох елементів: зовнішнього і внутрішнього. Перший варіант готовий до використання після приєднання до водяного контуру системи опалення. А для початку роботи другого варіанту потрібно крім монтування ще й провести заповнення спліт-системи холодильною рідиною. Цю операцію повинен робити спеціаліст, який пройшов навчання і має досвід такої роботи.

10.JPG 9.JPG

Моноблочні помпи можуть вимагати додаткових елементів: циркуляційний насос, буферна ємкість. Спліт-системи мають трошки менші втрати, адже конденсатор, який віддає тепло, знаходиться вже в будинку. 

Не тільки на низьку ціну потрібно звертати увагу при виборі теплової  помпи. Особливу увагу треба приділити ефективності її роботи. Для цього типу обладнання використовують коефіцієнт ефективності СОР (coefficient of performance). Найпростіше пояснення цього показника – це співвідношення використання електроенергії, яку споживає помпа, до виробленої теплової енергії. Чим вищий такий коефіцієнт, тим краще для інвестора. Порівняння характеристик різних помп повинно проводитись при однакових умовах – це треба враховувати при знайомленні з технічними даними.  Згідно нормативного документу визначення СОР проводиться при температурі повітря +2°С (позначається літерою «А») і температурою вихідної води +35°С (позначається літерою «W»).  Але в рекламних брошурах частіше зустрічаються показники СОР, які фіксують його при варіанті А7W35, щоб показати значно вище значення. 

8.JPG
Показник СОР при А7/W35

Саме значення СОР не може однозначно показати ефективність роботи цілої системи в конкретному місці. Для помп типу «повітря-вода» сильний вплив на ефективність роботи мають атмосферні чинники. Також має значення температурний режим системи опалення будинку. Якщо внутрішня система змонтована з теплою підлогою, низькотемпературний режим, то економія буде значно більшою при використанні теплової помпи.

11.jpg

Значення СОР для різних помп досить відрізняється – від 3,3 до 4,5. Немає суттєвої різниці в значеннях СОР між моноблочними та спліт-системами. Єдина різниця, що помпу типу спліт повинен встановлювати спеціаліст з вмінням заряджати її холодоагентом.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка