Обігріти будинок можна сонячними батареями

Системи обігрівання за допомогою принципу «тепла підлога» використовують енергоносієм рідину або електричний струм. При теперішніх знижених цінах фотоелектричних модулів, цікавим способом стає поєднання «теплої підлоги» з своєю сонячною електростанцією. 

Основною вимогою для такого проекту є використання системи в будинку з низьким енергоспоживанням, найкращий ефект дає в пасивному будинку.

Для прикладу, в Данії реалізували проект саме в пасивному будинку. Цей будинок обладнали сонячними фотопанелями, котрі генерують електроенергію для нагрівальних систем. Додатково встановили сонячні колектори для нагрівання води.

Протягом 7 місяців тестування виявилося, що сім’я з 4 осіб, котра проживає в цьому будинку, задоволена рівнем комфорту в приміщеннях. Сумісна робота кабельної нагрівальної системи і сонячних батарей дозволяє суттєво економити. Система економії електроенергії протягом 25 років експлуатації дозволяє компенсувати затрати і потім довгий період користуватися безкоштовним теплом.

2.jpg

Площа пробного будинку складає 192 кв.м. Кабельне обігрівання виконано в бетонній стяжці підлоги, на другому поверсі зроблено сухий варіант кабельного обігрівання. Потужність фотопанелей складає 7,2 кВт і майже 5 кв.м даху займають сонячні колектори. Заміри показали, що будинок виробляє надлишок у 16% необхідної йому енергії.

Покази тестування будинку проводилися при внутрішній температурі 20°С. На опалення будинку витрачається 16,5 кВт*год/м2 протягом року. Нагрівання гарячої води забирає 16,2 кВт*год/м2. Фотопанелі генерують електроенергію при показниках 27,3 кВт*год/м2, колектори добавляють  10,4 кВт*год/м2 протягом року. Загальний баланс складається таким чином, що 1000 кВт*год енергії є зайвими для цього будинку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка