Об’єм екологічних активів під управлінням фондів виріс у 7 разів

Обсяг активів під управлінням фондів, що спеціалізуються на інструментах з фіксованою прибутковістю і орієнтованих на ESG (Environmental, Social, Governance — екологічні та соціальні фактори, а також фактори корпоративного управління) виріс більш ніж у сім разів за останні три роки.

Про це свідчать дані Goldman Sachs, передає interfax.com.ua

У 2018 році показник становив $57 млрд, у той час як у цьому році він перевищив $400 млрд.

«На початку 2020 року ми стверджували, що попит на ESG-активи продовжить створювати окремий потік на ринку інструментів з фіксованою прибутковістю, а півтора роки по тому темпи зростання даного сегмента виявилися ще більш вражаючими», - каже аналітик Goldman Sachs Лотфі Каруї.

"Зелені" облігації та інші боргові зобов'язання, що випускаються з урахуванням ESG-факторів, дозволяють компаніям знизити вартість залучення грошових коштів, оскільки все більше інвесторів виявляють інтерес до таких активів, відзначає MarketWatch. Проте слабкі правові механізми у даній сфері є предметом критики, особливо у тих випадках, коли компанії не звітують про те, як вони використовували кошти і чи була досягнута заявлена при розміщенні мета (наприклад, щодо скорочення викидів парникових газів).

Бум випуску ESG-облігацій призвів до того, що Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США в березні сформувала цільову групу, яка буде застосовувати заходи щодо публічних компаній і фондових керуючих, що вводять інвесторів в оману щодо стратегій з протистояння ризикам зміни клімату.

У червні стало відомо, що SEC може розробити до жовтня проект обов'язкових вимог про розкриття емітентами інформації про кліматичні, соціальні та управлінські ризики. Комісія вже веде збір думок найбільших компаній з цього питання.

Головна проблема пов'язана з тим, щоб виділити найбільш важливі для оцінки компанії показники і при цьому зробити їх досить гнучкими — придатними для оцінки конкретних, а не абстрактних корпоративних ризиків.

В даний час близько 90% емітентів, акції яких входять до розрахунку індексу Standard & Poor's 500, добровільно публікують нефінансову звітність, але вона не регулюється, розрізнена і не перевіряється SEC. При цьому тільки 16% компаній включають ESG-інформацію у регулярну звітність.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка