ОТГ на Вінниччині висадила 3500 саджанців енергетичної верби для виробництва біопалива

У Жмеринському районі Вінницької області висадили 3500 саджанців енергетичної верби для виробництва біопалива.  

Ініціатором вирощування енергетичних культур, які сприяють зменшенню шкідливих  викидів в атмосферу, стала Северинівська об'єднана територіальна громада, передає vin.gov.ua

"Продуктивність верби становить від 10 до 15 тонн сухої маси на гектар за рік, а це перевищує вихід деревини із традиційних лісових насаджень у 14 разів, - пояснюють у громаді. – Збирати перший урожай біопалива можна через три роки, а потім кожного року скошувати кущі, які весною знову відростають - цикл самовідновлення верби на одному місці може тривати впродовж 3 десятиліть".
Рослина непримхлива та може зростати на непридатній для вирощування сільськогосподарських культур землі, додають у Северинівській ОТГ.  

На додачу, в процесі перетворення біомаси на паливо будуть створені додаткові робочі місця.

Наразі Северинівська ОТГ активно використовує альтернативні джерела енергії: місцеву амбулаторію обігрівають енергією землі, електрику для приміщення спортзалу генерує вітряк. Громада утворила комунальне підприємство "Северин", яке обслуговує та несе відповідальність за функціонування сонячного колектора, котельні, вітряків, теплових насосів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: