ОСББ для термомодернізації будинків зможуть брати кредит під 3%

Ріст цін на газ, на тепло та на електроенергію заставляють кожного власника квартири чи будинку шукати способи економії цих ресурсів. Для багатоповерхівок  одним з реальних довготривалих способів економії за тепло є зменшення споживання тепла через утеплення будинків. І першими до цього будуть готові приступити об’єднання власників – ОСББ. Такі групи мешканців мають можливість обговорювати варіанти залучення кредитних ресурсів, які все частіше появляються в Україні.

Одна з таких кредитних пропозицій появилася в грудні від Укргазбанку, який має партнерську програму з компанією ГРЕСА-ГРУПП. Кредитна програма розроблена для придбання енергоощадного обладнання і на утеплення будівель. Суттєвою різницею від інших пропозицій є те, що кредитна ставка передбачена у розмірі 3% з терміном кредитування 5 років.

Програма кредитування надає можливість мешканцям ОСББ почати впроваджувати проекти з енергоощадності. Крім цієї категорії за даною програмою можуть працювати підприємства та фізичні особи-підприємці малого і середнього бізнесу.

Великий перелік обладнання, яке може бути надано за кредитні кошти: опалювальне обладнання, енергогенеруючі установки, водонагрівне та кліматичне обладнання. Є в переліку і системи теплоізоляції. Компанія ГРЕСА-ГРУПП може виконати роботи «під-ключ» - від проекту до повного запуску об’єкта.

Модернізація житлового фонду, який є величезним нераціональним споживачем енергоносіїв, не може проводитися без фінансових інструментів, до яких відносяться довгі кредити з невеликими відсотками. Такі фінансові механізми дозволяють провести необхідні зміни для зменшення споживання. При цьому отримана щорічна економія коштів буде спрямовуватися меншими сумами на погашення затрат, адже фінансування передбачає повернення коштів протягом 5 років.   

Варто пам’ятати, що підняття цін на газ не завершилося – вже 1 травня 2015 року ціна газу зросте ще на 40%, а потім ще два роки підряд по 20%. Тож, чим швидше провести енергоощадні зміни в будинках ОСББ, тим менше втрат буде від того, що прийдеться кілька років до термомодернізації платити підвищені суми за теплопостачання будинків. А утеплюватися треба буде всім – це буде економічно обгрунтовано, бо зменшується оплата через меншу подачу тепла в будинок, зменшується спалювання газу в котельнях. Додатковою вигодою є те, що станемо жити в екологічніших містах - зменшення спалювання газу в котельнях зменшує викиди небезпечних та парникових газів в довкілля міста. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка