ОП проти Ахметова: борги за «зеленим тарифом» повернули всім, окрім ДТЕК

Новопризначений голова держпідприємства «Гарантований Покупець» Вадим Улида відкликав платіжне доручення щодо виплати заборгованості держави перед ДТЕК ВДЕ.

Новий керівник особисто привіз до «Ощадбанку» листа зі своїм підписом, передає zn.ua

Незважаючи на те, що попередній керівник «ГарПок» Костянтин Петриковець 12 листопада – у день свого звільнення - підписав платіжні доручення для всіх виробників «зеленої» енергетики, яким заборгувала держава, ДТЕК виплати не отримав – «Ощадбанк» її призупинив, оскільки до перерахування нібито з'явились питання у фінансового моніторингу. 15 листопада вже новий керівник «ГарПок» особисто подбав, щоб ДТЕК не повернули заборгованість у розмірі близько 3,5 млрд гривень.

Борги перед рештою «зелених» було погашено у сумі 100% заборгованості за 2020 і частково за 2021 роки.

12 листопада попередній керівник «ГарПок» Костянтин Петриковець отримав дзвінок від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням не повертати заборгованість компанії ДТЕК. Костянтин Петриковець відмовився виконувати протизаконне доручення прем'єра і в суботу, 13 листопада, на позачерговому засіданні уряду був звільнений з посади.

Для того, щоб розрахуватися за цими боргами на початку листопада «Укренерго» розмістило єврооблігації на суму 825 млн доларів під держгарантії. 3 листопада Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) повідомив про готовність вкласти $75 млн доларів у «зелені» облігації.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка