ООН закликала країни всього світу відмовитися від вугілля

Країни всього світу повинні перенести свої інвестиції з вугільної промисловості у відновлювані джерела енергії.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, передає teknoblog

"Це також означає припинення фінансування видобутку вугілля всередині країни і за кордоном і поступову відмову від його використання", — зазначив він на міжнародному фінансовому форумі у Пекіні. - У квітні Південна Корея повідомила, що припинить фінансування вугільних електростанцій за кордоном, сподіваюся, щоміністри з клімату G7 та інші лідери візьмуть на себе аналогічні зобов'язання".

Минулого тижня країни "Великої сімки" (Франція, Великобританія, США, Італія, Німеччина, Японія і Канада) вирішили відмовитися від використання вугілля в якості палива. Тим самим вони приведуть свою політику у відповідність із завданнями Паризької угоди по клімату від 2015 року.

Таке рішення було прийнято на зустрічі міністрів екології, клімату та навколишнього середовища країн G7. При цьому в комюніке за підсумками засідання допускаються певні послаблення. Так, під обмеження поки потраплять тільки державні інвестиції у вугільні проекти.

Крім цього, в документі вказується, що країни G7 візьмуть на себе "зобов'язання щодо значного скорочення шкідливих викидів в атмосферу у 2020-х роках". У свою чергу глава політичного відділу Greenpeace Великобританії Ребекка Ньюсом зазначила, що екологи вітають це рішення. «Однак "Великій сімці" потрібно встановити більш суворий графік виконання взятих на себе зобов'язань, - додала вона. -Занадто багато з цих обіцянок залишаються невизначеними, в той час як потрібно, щоб вони були конкретними і визначали графік дій".

Раніше Міжнародне енергетичне агентство закликало негайно припинити інвестиції в геологорозвідку і розробку нових родовищ. Таким чином передбачається домогтися вуглецевої нейтральності до 2050 року. Заклик МЕА відразу піддався жорсткій критиці.

Виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль визнає, що припинення інвестицій матиме "далекосяжні наслідки для всіх країн і видобувних компаній". У МЕА вважають, що у зв'язку з переходом до вуглецевої нейтральності кількість виробників нафти і газу в світі значно скоротиться.

На ринку залишаться тільки виробники з низькою собівартістю видобутку. Оскільки найнижча собівартість видобутку в країнах ОПЕК, то частка цієї організації на світовому ринку нафти зросте з 37% в даний час до 52% до 2050 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка