Новий еко-офіс у Китаї споживає менше енергії, ніж виробляє

Міжнародна архітектурна фірма Gensler нещодавно завершила будівництво найбільш екодружнього офісу, який поєднує сучасні технології енергозбереження та виділяється серед своїх «колег» низьким рівнем викидів вуглецю. 

Проект був розроблений на замовлення консалтингової компанії Glumac, китайське відділення якої розташоване у самому серці Шанхая. Більше 500 квадратних метрів новенького офісу оснащені передовими екотехнологіями: навіть принтери мають спеціальні вентилятори, які очищують відпрацьоване під час роботи повітря. 

2.jpg

Крім того, офіс відноситься до так званих «приміщень з позитивним енергобалансом» (тобто будівель, що здатні самостійно створювати енергію для своїх потреб у більш ніж достатній кількості). Офіс також отримав схвальні відгуки за рішення «позитивного водного балансу» (здатність накопичувати чи продукувати водні ресурси) та технології «нульового викиду вуглецю». 

Чисте та безпечне повітря 

Архітектори фірми Gensler зізнаються, що проект створення подібного екоприміщення у країні, відомій своїм забрудненим повітрям, був справжнім викликом для них. Саме тому перша проблема, за рішення якої взялися розробники проекту, полягала у забезпеченні офісу передовими системами очищення повітря. Ці системи постійно вимірюють «стан» повітря у приміщенні, «підтримуючи його здоров’я» у рамках найвищого міжнародного стандарту – концентрація твердих часточок діаметром до 2,5 мікрометри (РМ2,5) у приміщенні не перевищує показника 30 мікрограм на метр кубічний (навіть за умови, що аналогічний показник зовнішнього повітря перевищує небезпечну відмітку у 300 мкг/м3).  

Крім того, додаткове очищення повітря у приміщенні забезпечує «жива зелена стіна», вкрита рослинами. 

1.jpg

Варто зазначити, що згідно вимогам сертифікації LBC (Living Building Challenge) усі матеріали, використані під час будівництва, були створені місцевими виробниками із вторинної сировини та із залученням відновлювальних джерел енергії. У майбутньому ці матеріали також підлягатимуть переробці.  
 
Позитивний енергетичний та водний баланс 

Офіс споживає менше 40 000 кВт енергії на рік, яку отримує від роботи сонячних батарей. До речі, батареї здатні виробляти надлишок енергії, який перенаправляють у користування державних електромереж. Подібна практика дозволяє проекту отримати статус «приміщення з позитивним енергетичним балансом». 
Окрім того, офіс також оснащений водозберігаючим обладнанням, яке збирає, накопичує та обробляє для подальшого споживання дощову воду. Щороку таке обладнання здатне зібрати близько 500 кубічних метрів дощової води (і це враховуючи те, що для потреб офісу необхідні 200 кубічних метрів води). 

Glumac-Shanghai-HQ-by-Gensler-1.jpg
 

«Живий офіс»

Працювати в новому офісі Glumac можна, у прямому сенсі, граючи. Усі перегородки між робочими областями оснащені рухомими елементами, що дозволяють співробітникам регулювати область свого робочого місця в залежності від потреб у денному освітленні. Таким чином, розробники створили мобільне та розумне приміщення. 

4.jpg

Усі ці та інші нововведення наближують китайський офіс компанії Glumac до отримання міжнародної нагороди у сфері «зеленого» будівництва – LEED Platinum status. Крім того, проект офісу цілком може претендувати на ще більш престижну сертифікацію Living Building Challenge (LBC).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: