Новий дансько-нідерландський інтерконектор покращить енергобезпеку Європи

Потужність - 700 МВт, довжина - 325 км, інвестиції - 600 мільйонів євро. Інтерконектор Cobracable від данського міста Ендруп (Endrup) до нідерландського міста Емесхафен (Eemshaven) має на меті з’єднати дві країни, а також зменшити навантаження на енергомережу Німеччини. Компанія енергооператор Tennet підписала договіри з концерном Siemens AG на поставку трансформаторів та компанією Prysmian на поставку кабелю постійного струму.

Назва Cobracable походить від назви міст (COpenhagen-BRussels-Amsterdam), проект має бути зданий в експлуатацію в 2019 році. До лінії передачі постійного струму великої напруги, яка з’єднає нідерландські та датські електромережі, відносяться також 25 км підземного кабелю, який прокладений по данській території та 1 км – по території Нідерландів. Електротраси будуть з’єднані з трансформаторами, які перетворять змінний струм в постійний та навпаки.

Лех Хартман, член правління компанії TenneT, ділиться: «Проект Cobracable буде мати позитивні наслідки для німецької транспортної мережі. До тих пір, поки розбудова електромереж в Німеччині не закінчена в повній мірі, то надлишкова датська вітрова енергія може бути спрямована в Нідерланди,- тим самим, зменшиться навантаження на німецьку енергомережу»

ЄС інвестує в проект 86,5 мільйонів євро

Компанії TenneT та Energinet.dk, згідно їх заявам, інвестують в проект більш ніж 600 млн. євро. Обидві компанії мають однакову частку в проекті Cobracable, яка складає 50 %. Європейська комісія підтримає будівництво проекту 86,5 мільйонами євро в рамках Європейської Енергетичної Програми по Збільшенню Кон’юнктури (EEPR). Проект Cobracable отримає це фінансування, як заявили представники Tennet, тому, що в майбутньому він буде інтегрований з офшорними проектами в Північному морі, а з іншої сторони покращить кон’юнктуру на енергетичному ринку.

Проект Cobracable не є першим інтерконектором прокладеним в Північному морі компанією Tennet. В 2008 році компанія ввела в експлуатацію проект NorNed, який з’єднав Нідерланди та Норвегію і став, згідно з повідомленням фірми, найдовшим проектом електричної мережі з передачі постійного струму (Ємність: 700 МВт, Довжина: 580 км). Потім в 2011 році був реалізований проект BritNed, який з’єднав Нідерланди та Великобританію (Ємність: 1.000 МВт, Довжина: 260 км).

Лінія до Норвегії має бути реалізована і здана в експлуатацію в 2020 році

Крім того компанія Tennet приймає участь в будівництві проекту NordLink. Електромережа має зв’язати потужності ГЕС в Норвегії та вітрові потужності в Німеччині, тим самим компенсуючи вузькі місця в німецькій електромережі. Даний інтерконектор збільшує можливості обміну електроенергією отриманою з відновлюваних джерел, зазначає Tennet. Експериментальна експлуатація має розпочатись в 4-му кварталі 2019 року, введення в експлуатацію планується на 2020 рік. Всі кабельні системи, які використовуються при будівництві, будуть використовувати технології високовольтної передачі постійного струму.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка