Новий фундамент для плавучих вітрових турбін для морських ділянок з частими штормами

Норвезька група енергокомпаній Equinor розробила нову конструкцію фундаменту плавучих вітрових турбін для морських ділянок з частими штормами.

Напівавтоматичний напівзанурювальний фундамент лежить в основі нового дизайну вітрової турбіни Wind Semi, передає ecotechnica.com.ua

Нова конструкція фундаменту має підвищену надійність: завдяки системі пасивного баласту Wind Semi має просту конструкцію каркаса, що знижує ризик відмови системи і обсяг необхідного обслуговування, більш простий і міцний пристрій: конструкція з плоскими плитами, що не має зв'язків, рухомих плит і складних вузлів, схильних до руйнування, гнучкий ланцюжок поставок: при осадці у гавані менше 10 м, турбіна Wind Semi може бути зібрана у більшості промислових портів. Більш проста конструкція плоских плит Wind Semi дозволяє будувати каркас з блоків, які можуть бути виготовлені на місці і/або доставлені.

«Нова конструкція фундаменту дозволить стандартизувати промисловість і досягти максимальної ефективності ланцюжків поставок, - зазначють у Equinor. – Установку планується запустити в експлуатацію на шотландській морській вітряній електростанції потужністю 1 ГВт».

В даний час Equinor розглядається у якості кандидата на участь у ScotWind, програмі розвитку офшорної вітроенергетики, у рамках якої у оренду надаються ділянки морського дна навколо Шотландії для будівництва ВЕС потужністю до 10 ГВт, там компанія і планує впровадити розробку.


«Ми готові розробити великомасштабні комерційні морські вітроенергетичні установки нового покоління у Шотландії, - сказала Соня с.Індребе, віце-президент Equinor з офшорних вітроустановок. - Використовуючи наш 20-річний досвід та інновації у сфері плавучих морських ВЕС, ми плануємо розробляти гігаватні проекти в один етап, реалізація таких проектів прискорить енергетичний перехід Шотландії до нульового показника викидів».

При потужності 1 ГВт цей проект буде більш ніж у 30 разів більше, ніж Hywind Scotland, перший плавучий проект Великобританії.

Equinor встановила першу в історії плавучу морську вітряну турбіну у 2009 році. Зараз вона оперує Hywind Scotland - першим у світі плавучим вітропарком. Equinor заявляє, що з моменту початку вироблення у 2017 році Hywind Scotland значно активніше нарощує коефіцієнт використання потужності, у порівнянні з іншими вітроелектростанціями Британії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка