Нові вимоги з теплоізоляції фасадів дозволять українцям економити 15% тепла

В Україні вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо теплоізоляції фасадів.

Впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів передбачають ДБН в. 2.6-33: 2018 "Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування», які офіційно почали діяти з 1 грудня 2018 року, передає loyer.com.ua

«У сусідній Польщі за термомодернізацію житла взялися ще в 90-е і сьогодні до 50% всього житлового фонду утеплені і використовують набагато менше енергії, - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. - У нас, на жаль, поки немає такої поширеної практики, тому ми взяли за основу європейський досвід і при оновленні ДБН з фасадної теплоізоляції привели їх у відповідність до чинних вимог».

Норми поширюються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та В ДБН.1.2-11-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії».

Ефективна теплоізоляція фасадів дозволить українцям економити до 15% тепла щорічно і на 15-20% підвищити термін експлуатації будівель, наголосив Лев Парцхаладзе.

«В Україні при термомодернізації у рік 3% всіх будівель економія може скласти близько 3 млрд. гривень, - пояснив він. – Разом тим, сьогодні приблизний термін експлуатації будівель становить 100 років, а проведення таких теплоізоляційних заходів продовжить їм життя ще на 20 років».

Нові ДБН були розроблені науково-дослідним Державним інститутом будівельних конструкцій на заміну чинним ДБН 2008 року. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка