Нові тени, розроблені у "Київській політехніці" споживають в 1,9 рази менше електроенергії

Завдяки співпраці в рамках Науковому парку «Київська політехніка» готується до впровадження ще одна інновація, котра забезпечує суттєву економію електроенергії.
Це буде заміна традиційних ніхромових спіралей. Новими нагрівними елементами стануть ткані нагрівні стрічки. Енергоефективність електроприладу на нових нагрівачах дає економію споживання електроенергії в 1,6-1,9 разів.

Читайте також: Український винахідник розробив унікальний вітрогенератор

Технологія нових тенів основана на тканих нагрівальних стрічках з кремнеземних ниток і матеріалу, котрий проводить струм (вольфрам, ніхром, мідь, молібден, платина). Опір такого тену і потужність тепловиділення піддаються керуванню і можуть змінюватися в сотні разів (наприклад, погонний метр може мати максимальний опір 5500 Ом, а мінімальний 100 Ом). Тепловиділення такого тена 8 Вт/м2 при температурі 850 С.

Читайте також: Українські вчені розробили нанотехнологічне поглинаюче покриття для сонячних колекторів

Такий матеріал нагріву має кращу рівномірність розподілу тепла, що покращує тепловіддачу поверхні. Зниження енергоспоживання досягається 30%.

Розробники перевірили і дістали підтвердження запланованих показників. Технологію можна використовувати в промисловості, системах електроповітряного обігріву, в агропромисловому секторі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка