Нові штами коронавірусу та знищене довкілля - справжня ціна хутра

Діяльність хутрових ферм в Україні супроводжується чисельними порушеннями екологічного законодавства та вимог біобезпеки. Зокрема відбуваються незаконні захоронення тушок тварин, скидання рідких відходів, порушення гігієнічних та санітарних норм під час утримання тварин і перевезення відходів, що може призвести до спалахів інфекційних хвороб, в тому числі поширення нових штамів коронавірусу. Про це свідчать матеріали нового документального фільму-розслідування, знятого активістами громадських зоозахисних та екологічних організацій.

“Щороку офіційно в Україні заради хутра вбивають близько 1 млн тварин. І ця цифра постійно росте. Хутрові ферми своєю діяльністю буквально знищують довкілля, шкодять людському здоров'ю та є прямою загрозою поширенням коронавірусу. І це тоді, коли хутро вже давно не є необхідністю чи навіть трендом, — ділиться голова ГО “Відкриті клітки Україна” Катерина Бєлкіна. — То може вже прийшов час залишити це криваве виробництво в минулому?”

Прем'єра документального фільму «Норкотрафік» відбулась 10 березня на YouTube каналі відомого блогера та журналіста Дениса Казанського. Фільм було знято активістами громадських організацій “Відкриті клітки Україна” та “Єдина Планета” за підтримки Fur Free Alliance.

При зйомках фільму активісти проїхали всю країну для того, щоб дізнатися більше про хутрове виробництво. Зокрема їм вдалося зафільмувати та вперше в Україні показати кадри з вітчизняних звіроферм зсередини, багато з яких є шокуючими.

Автори фільму стверджують, що офіційна статистика викривлена і справжня кількість хутрових ферм в Україні невідома. У відео демонструються кадри з норкової ферми в с. Кам'янка Житомирської області, яка, за інформацією авторів, працює "в тіні". Також у документальному фільмі видно порушення екологічного законодавства, зокрема, несанкціоноване захоронення тушок тварин, скидання рідких відходів, а також грубі порушення гігієнічних та санітарних норм під час утримання тварин і перевезення відходів.

Вже 13 країн Європи заборонили хутрове виробництво на своїх територіях. Основні причини заборони — економічні, екологічні та гуманні, а в останній рік додалась ще одна причина: інфікування вірусом SARS-CoV-2, що викликає COVID-19 на норкових фермах. Тому зоозахисники переконані, що припинення виробництва хутра в Україні є необхідним для запобігання переносу небезпечного бізнесу в нашу країну.

21 грудня 2020 року на сайті Президента України була зареєстрована петиція за заборону виробництва хутра на території України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка