Нові піролізні котли мають ККД до 90%

Для економнішого використання дров, а саме, для отримання додаткової кількості тепла від спалюванні дров, застосовують піроліз деревини. Це розкладання деревини під час дії температури. Деревина розкладається на деревне вугілля та летучі вуглеводні. 

Для загоряння деревини її підпалюють – нагрівають деревину до температури піролізу і загоряння продуктів піролізу. Це може відбутися при температурі 300 С. Для стійкого горіння потрібно розігріти деревину до 500…650 С.  При звичайному горінні деревини одночасно протікають два процеси: піроліз (термічне розкладання) деревини і горіння отриманих продуктів піролізу. Піролізне горіння деревини – складний процес, створений людиною для ефективнішого отримання тепла.

Читайте також: Українцям варто замінити старі котли на біопаливні

Для реалізації такого ефекту використовуються піролізні котли. Термічне розкладання деревини і горіння продуктів піролізу відбувається окремо. Для цього існують дві камери. В одній відбувається піроліз, в другій горіння. Між ними є сопло (пальник), де до піролізного газу домішується необхідне для повноцінного горіння повітря. В нижній камері піролізний газ горить як природний газ.

Паливом для такого котла є деревина, відходи сільського господарства. Не може тут використовуватися газ, нафта, вугілля – це вже продукти розкладу органіки. 

Піролізні котли виготовляються з котлової сталі, котра забезпечує йому довготривалу роботу. Сопло чи пальник мають значно менший термін експлуатації. Вони виготовляються з кераміки (шамотки) і можуть вигоряти або отримати механічне пошкодження.  

Читайте також: Українську енергетику повинні живити солома, звалища та енергетичні культури

Варто звернути увагу на те, що ефективність піролізного котла отримується при його роботі на високій температурі. Тому одного завантаження вистачає на 3-4 години роботи при видачі номінальної кількості тепла. В режимі довгого горіння котел з такої ж кількості дров видасть менше тепла. Відбір меншої щогодинної кількості тепла приводить до вивітрювання через димохід невідібраного тепла.

При роботі піролізного котла майже відсутній дим, що робить його екологічнішим. Повністю спалюється чадний газ. Коефіцієнт корисної дії – 90%. Можна спалювати відносно сиру деревину.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка