Нове в архітектурі – будинки без фасаду

В італійській столиці реалізовується перший в Європі амбіційний проект пекінського бюро MAD, яке має оригінальну концепцію вписування будівель в оточення. Архітектор Ма Янсун ще в 2010 році виграв конкурс на реконструкцію адміністративного комплексу в центрі Риму на Віа Бонкомпаньї 71. На даний час отримано узгодження від міської влади. 

4.jpg

Оновлений будинок буде мати загальну площу 20 тисяч м2. Його висота складе 28,5 м і в ньому розміститься 145 секцій різного планування - від невеликих студій до «міських віл». Буде й підземне паркування.

16.jpg
 
Основа будівлі побудована в 1970-х роках. Будинок розміщений на цікавому роздоріжжі і має вихід на три вулиці, а в межах забудови має внутрішнє подвір’я. Ось для цього будинку архітектори запропонували забрати фасадні стіни, перетворивши будівлю у «стелаж». Приміщення будуть закриті вигнутими панорамними вікнами, а на виступах облаштують зелені зони. Внутрішній фасад планують закрити прозорою металевою «шторою», забезпечивши потрібний рівень приватності і захисту від сонця. 

12.jpg

В дворі появиться водойма.

14.jpg
 
Запропоновані ідеї повністю відповідають останнім тенденціям європейської архітектури з її увагою до екології, якості природного освітлення, відкритій взаємодії з довкіллям. Архітектор Янсун «витягує» мешканців до більшої відкритості, викидаючи традиційні масивні фасади за якими сховались міські мешканці. 

15.jpg

Цим він вносить суттєві зміни в сучасну архітектуру. Як сприйме древній Рим такі новації вдасться відчути в 2017 році, коли проект стане реальністю. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: