Нова цегла, надрукована на 3D-принтері, може замінити кондиціонер

Новий будівельний матеріал у майбутньому зможе перейняти функцію кондиціонерів у житлових будинках. З цією метою американське проектне бюро «Emerging Objects» з Окленду, лідер 3D-промисловості, створило Cool Brick (укр. «прохолодна цегла»). Мова йде про надруковану на 3D-принтері цеглу з кераміки. Як зазначає виробник, з матеріалу спеціальної форми та будівельного розчину можна збудувати міцну стіну, яка не потребує електричного охолодження. 

Стіна працює за принципом випаровувального охолодження. Через пористу структуру цегла, як губка, поглинає воду і пропускає повітря. Щоб вода не стікала по стіні, окремі керамічні частини асиметричної форми підганяють одну до одної і скріплюють будівельним розчином.

4.jpg

У своїй первинній формі метод застосовувався ще до нашої ери. Так, мешканці особливо жарких та посушливих кліматичних зон охолоджували свої житлові приміщення посудинами з водою, які були розміщені у спеціальних ящиках (рис.нижче).

2.jpg

Поки що охолоджуюча цегла Emerging Objects  є лише проектом для дизайнерської виставки. Але у майбутньому вона може знайти практичне застосування, тому що охолодження житла грає не останню роль у контексті потепління клімату. Кондиціонери шкідливі для здоров'я і збільшують витрати на електроенергію. Разом з тим росте і необхідність штучного охолодження в результаті глобального потепління. Тобто кондиціонери є наслідком та причиною зміни клімату.


У найближчому майбутньому Emerging Objects планує друкувати матеріал для цілих будинків. Китайська компанія вже продемонструвала, що ця ідея зовсім не утопічна, створюючи за допомогою гігантського 3D-принтера елементи для вілл та багатоквартирних будинків. Ще однією сферою застосування інноваційної цегли може стати «охолоджуюча огорожа», яка вже проходить тестування у рамках проекту «Sahara Forest Project» в Абу-Дабі. Там вологі стіни, через які струмує жаркий  вітер пустелі, повинні охолоджувати сільськогосподарські угіддя.

Проте залишається відкритим питання: скільки потрібно води для ефективного охолодження? Тому що у посушливих і жарких зонах, де можна було б використовувати  Cool Bricks, як правило, дощі йдуть рідко. При цьому штучне зрошення не було б добрим для клімату. Також потрібно ще з'ясувати, чи ізолює цегла від холоду і чи не деформується від сонячного випромінювання. Подальші  випробування мають показати, яке значення для зміни клімату фактично може мати Cool Brick.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка