Нова технологія прання вуглекислим газом економитиме воду у посушливих районах

Текстильна промисловість використовує колосальні об'єми води для прання натуральних волокон, а також для виполіскування надлишків барвника і агресивних речовин. За даними організації CottonConnect, для виробництва лише однієї футболки потрібно близько 2700 літрів води.  Від діяльності текстильної промисловості страждають передусім водойми та грунтові води у нових індустріальних країнах. Так, кожного року в столиці Бангладеш (Дакка) рівень грунтових вод опускається на декілька метрів. 

Пральна машина нового типу, яку розробила американська компанія  CO2Nexus з Літлтона у штаті Колорадо, може стати революцією у текстильній промисловості і дозволить зберегти цінні водні ресурси. Замість води машина використовує діоксид вуглецю під тиском 74 бар при температурі 31°C.  За цих умов газ без запаху стає рідким і, як губка, поглинає частки забруднень. Через деякий час вуглекислий газ відбирається і зберігається до наступного прання у спеціальній ємкості у  газоподібній формі. У процесі переходу з рідкого у газоподібний стан відпадають усі частки бруду. Процес нагадує витрушення серветки для пилу. В обох випадках забруднення сухі, тому їх можна змісти або видалити пилососом.

2.png

Компанія CO2Nexus називає свій метод Tersus Cleanroom Solution. Прання діоксидом вуглецю має бути на 50% ефективнішим за звичайні  пральні машини. Білизна при пранні не намокає, тому процес сушки також стає зайвим. Як обіцяє компанія, технологія дозволить користувачам заощадити половину коштів. Машина також може стати альтернативою хімічному чищенню, яке передбачає застосування шкідливих розчинників.

3.jpg

Хоча британська компанія Xeros створила пральну машину, яка за рахунок додання кульок з полімеру потребує менше води, проте повна відмова від води є новою.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: