Нова технологія дозволяє зрівняти ціну світлодіодів та ламп розжарювання

Якщо брати до уваги лише економію електроенергії, то світлодіодні лампи дешевші від звичайних ламп розжарювання. Але початкова ціна світлодіодів все ще залишається менш привабливою для середньостатистичних споживачів. 

Дослідники з Університету штату Флорида активно працюють над розробкою технології, яка допоможе зробити LED світильники значно дешевшими завдяки більш простому способу виготовлення світлодіодів, які знаходяться в центрі нових енергозберігаючих ламп.

Очікується, що нова розробка американських вчених дозволить замінити звичайні 4-5 шарів, з яких складається світлодіод, одним шаром комбінованого органічного/неорганічного матеріалу, який може світитися червоним, зеленим або синім (або давати біле освітлення). Крім того, розробники працюють над можливістю наносити такий матеріал при кімнатній температурі, а не при високих температурах, необхідних для традиційного процесу створення світлодіодних ламп, повідомляє ресурс Facepla.net.

Дослідники використали комбінований органічний/неорганічний матеріал - металоорганічний галогенід перовскіту – який можна нанесити при кімнатній температурі на найдешевші скляні основи, покриті оксидом індію та олова. Для закріплення знадобиться всього 140 градусів за Фаренгейтом (60 градусів Цельсія) з використанням металевої задньої пластини. 

«Структура нашої нової розробки вимагає лише змішати органічний полімер з активним неорганічним, замість отримання складних структур з багатьма шарами. Тому процес виходить недорогий і дуже технологічний», -  говорять дослідники. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка