Нова система опріснювання за годину виробляє 5,5 літрів питної води

Розробка MIT і Шанхайського університету транспорту складається з декількох шарів сонячних випарників і конденсаторів, розташованих вертикально і покритих прозорим аерогелем-ізолятором. Головний елемент, що забезпечує ефективність системи – багатоетапне опріснення. На кожній стадії використовується тепло, що утворюється за попередній етап. Таким чином пристрій виявляється дуже продуктивним – ефективність конверсії сонячної енергії в енергію випаровування води становить 385%.

Пасивна система опріснення видає 5,5 літрів питної води на годину за допомогою сонячної енергії. Це в вдвічі ефективніше кращих зразків подібних пристроїв, що існували досі. Теоретично, якщо збільшити кількість шарів і оптимізувати процес, пристрій може досягти продуктивності в 700-800%. Створена ними система гарантовано вирішить проблему нестачі питної води в усіх посушливих регіонах.

Плоскі панелі вбирають тепло, а потім використовують його для випаровування води. Вода конденсується на наступній панелі і потрапляє в водозбірник, а залишки тепла переходять до наступного шару. На відміну від аналогічних систем, що опріснюють морську воду, ця розробка не накопичує сіль або концентрований розсіл. Вся сіль, яка збирається за день роботи, вночі просто потрапляє через отвори в матеріалі назад в воду.

Найдорожчий компонент зразка – шар прозорого аерогелю, але його можна замінити на дешевший матеріал. За оцінками вчених, якщо запустити масове виробництво розробки, то можна випускати плаваючі на поверхні моря панелі за собівартістю $100 за комплект, який повністю забезпечував би потреби в питній воді однієї сім'ї.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка