Нова розробка "Київської політехніки" покращить екологічну ситуацію в Україні

З грудня 2006 року розвивається науково-інноваційна діяльність високотехнологічних розробок в Науковому парку «Київська політехніка». Така форма організації сприяє ефективній комерціалізації нових досягнень, котрі потрібні і в сфері раціонального природокористування та для охорони навколишнього середовища.

Однією з розробок, котра завершена з підтвердженими результатами, є технологія біологічного очищення стічних вод. Дана технологія призначена для забезпечення мінімізації небезпечних речовин  в стічних водах, котрі скидаються після очистки у водойми. Адже серед цих речовин є високомолекулярні органічні речовини, сполуки фосфору, азоту. 


Технологія повинна використовуватися для міських і промислових стічних вод. Проводилися дослідження технології на шкірзаводі, солодовому та молокозаводах. Дослідники показали реалізацію технології у спорудах з різними кисневими умовами, а саме анаеробними, аноксидними, аеробними з використанням іммобілізованих на носії мікроорганізмів.  

Новизна інновації полягає в наступному. Технологія забезпечує зменшення осаду в 3-5 разів і на 50% зменшуються затрати на електроенергію. Іммобілізовані мікроорганізми забезпечують високу концентрацію біомаси і високу якість осаду (зольність близько 50%).

На основі досліджень розроблено методику проектування біореакторів анаеробно-аеробної технології. Замовниками цієї технології повинні стати комунальні підприємства і власники приватних очисних споруд.

Розробка дає можливість вплинути на негативні наслідки скидання недоочищених стічних вод у природні водойми. Адже 34-46% стоків не відповідають нормам при попаданні у загальний водообіг. У ряді водойм перевищення гранично-допустимих скидів амонійного азоту складають 2-15 разів, нітратів – 7-20 разів, фосфатів – 2-5 разів.


Науковий парк «Київська політехніка» закладає хорошу можливість вплинути на негативні явища в екології і впровадити сучасні високотехнологічні процеси. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка