Нова програма розвитку української гідроенергетики

Розвиток гідроенергетики в Україні повинен передбачати будівництво 1000 МВт маневрової потужності на Канівській ГАЕС, що повинно стати стратегічним питанням. Для реалізації цього проекту є все необхідне: готовність міжнародних банків для фінансування проекту; висока ліквідність і швидка окупність; необхідність створення нових джерел з виробництва електроенергії в центральній частині України. Це відмічено в новій програмі розвитку галузі, яку розробило «Укргідроенерго» на найближчі 5 років. 

На енергетичному ринку України за останні роки суттєво змінився баланс між виробниками електроенергії. Тепер треба врахувати нові виклики для української енергетики і визначити новий перелік пріоритетів розвитку.

Першочерговими проектами повинні стати наступні:

- завершення будівництва двох гідроагрегатів на Дністровській ГАЕС. Економічний ефект від реалізації цього проекту складе до 4 млрд грн щорічно; 

- розвиток Каховської ГЕС-2, потужність якої складе 270 МВт. Проект планується завершити до 2017 року;

- будівництво шести нових ГЕС на Дністрі, сумарна потужність яких складе близько 390 МВт. Це дозволить вирішити зразу кілька інфраструктурних питань в Івано-Франківській та Тернопільській областях: буде збудовано 5 мостових автошляхових переходів через Дністер;

- реконструкція діючих ГЕС на Дніпрі, в результаті чого планується збільшити їхню потужність на 400 МВт. Загальна кількість гідроагрегатів, які включені в програму «Реабілітації ГЕС» дорівнює 78. На даний час проведена реконструкція 55 гідроагрегатів.

Всі ці проекти передбачають розвиток української енергетики, що дасть поштовх для всієї економіки країни. Повна реалізація програми розвитку гідроенергетики дозволить подвоїти показник ГЕС в енергетичному балансі країни, який на даний час складає 7%.


«Укргідроенерго» має в своєму складі 9 ГЕС, розміщених на річках Дніпро і Дністер: Київська, Канівська, Кременчузька, Дніпроджержинська, Дніпровська, Каховська ГЕС, Київська ГАЕС, Дністровська ГЕС і Дністровська ГАЕС. Сумарна встановлена потужність 102 гідроагрегатів складає 5400 МВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка