Нова програма ЄС дозволить залучити 25 млрд євро інвестицій у відновлювані джерела

Європейська Комісія розробила тендерну програму на 15 ГВт відновлюваних потужностей протягом наступних двох років. Очікується, що це дозволить залучити 25 млрд. євро інвестицій, пише PV-magazine.

План, який буде офіційно представлений в кінці цього місяця, присвячений сталому розвитку. Він включатиме допомогу в розмірі 25 мільярдів євро на аукціони відновлюваної енергії. Вони відбудуться протягом наступних двох років на рівні держав-членів, на загальну потужність 15 ГВт.

«План повинен забезпечити прискорення проектів відновлюваної енергії, особливо вітрової та сонячної», - йдеться в документі. Проте поки що відсутні додаткові деталі про те, як буде впроваджена тендерна схема.

Є окремий розділ щодо чистого водню. Буде виділено 1,3 мільярда євро на науково-дослідні центри та ще 10 мільярдів євро на співфінансування.

Розробляється також план придбання електромобілів на 20 мільярдів євро на найближчі два роки та інвестиційний фонд для прискорення виробництва стійкої мобільності на цілих 60 мільярдів євро. Кошти будуть вкладені у станції підзарядки з метою розміщення 2 мільйонів з них до 2025 року.

Нарешті, реабілітація будівельного фонду також є частиною плану. Для цього Європейська Комісія планує запустити «Європейський фонд фінансування реновації». Він буде включати приблизний розподіл у розмірі 91 млрд. євро на рік у поєднанні з іншими джерелами фінансування для досягнення 350 млрд. євро щорічних інвестицій. Громадські будівлі, такі як лікарні та школи, а також недороге житло, будуть в пріоритеті. Будівництво заохочуватимуть наданням «зелених іпотечних кредитів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка