Нова модель енергоринку: В Україні частково призупинять виплати за «зеленим» тарифом

НЕК "Укренерго" не має можливості сплачувати державному підприємству "Гарантований покупець" послугу з розвитку відновлювальних джерел енергії.

Як зазначив на сторінці Facebook заявив Всеволод Ковальчук 1 липня.

«Поки рішення адмінсуду про призупинення дії постанов НКРЕКП #954 та #955, які вводять в дію тарифи на передачу та на диспетчеризацію, не буде скасоване, ДП «Гарантований покупець» створене урядом для роботи у новій моделі оптового ринку електроенергії не зможе повністю розраховуватися за вироблену ВДЕ електричну енергію», - пояснює він виробникам з відновлювальних джерел енергії.

Зміна тарифів «Укренерго» з липня 2019 року пов’язана з приведення у відповідність до вимог закону «Про ринок електроенергії» взаємовідносин між учасниками ринку, нагадує Всеволод Ковальчук. «Наш тариф не виріс в рази, а просто ми починаємо сплачувати за те, що раніше оплачувало ДП «Енергоринок», якого вже немає в новій моделі ринку, - пояснює він. - Це просто переміщення частини витрат, яке не вплинуло на ціни для споживачів».

Всеволод Ковальчук впевнений, що рішення адмінсуду, яким призупинено дію тарифів на передачу та на диспетчеризацію, буде обов`язково оскаржене.

ДП "Гарантований покупець" також висловлює впевненість, що НКРЕКП оскаржить ухвалу Окружного адмінсуду Києва в апеляційних інстанціях й ухвала суду першої інстанції буде скасована.

Нагадаємо, 1 липня в рамках другого етапу енергореформи почав роботу оптовий ринок електроенергії, який включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу наперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. Задля забезпечення безперебійної роботи усіх сегментів нового ринку Кабінет Міністрів України створив на базі держпідприємства "Енергоринок" 2 державні підприємства для роботи у новій моделі оптового ринку електроенергії - ДП "Оператор ринку" та ДП "Гарантований покупець".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка