Нова фарба, що імітує шкіру акули, покращує аеродинаміку вітрогенераторів

Акула вважається швидкою і маневреною рибою, що робить її небезпечним і впевненим мисливцем в океані. Швидкості хижаку надає особлива структура луски, яка значно зменшує опір потоку за рахунок  борозен, розташованих у подовжньому напрямі. При турбулентному потоці елементи вихорів, які проходять упоперек напряму потоку, перешкоджаються цими мікроскопічними борознами і роблять акулу швидше за її здобич.

Німецьким вченим з Інституту технологій і прикладних досліджень матеріалів ім. Фраунгофера (IFAM) у Бремені вдалося відтворити якості луски акули, створивши лак з мікроборознами. Завдяки наночасткам лак витримує ультрафіолетове випромінювання, екстремальну зміну температур і механічні навантаження. Численні експерименти  продемонстрували, що покриття таким лаком корпусів суден або фюзеляжів літаків дозволяє значно зекономити паливо. Як виявилося у процесі подальших досліджень, інноваційний лак також здатний поліпшити аеродинамічні властивості лопатей  вітрогенераторів.

3.jpg

Під час практичних випробувань в аеродинамічній трубі було проведено порівняння звичайних гладких лопатей та покритих лаком з мікроборознами за умов різної швидкості вітру (50 м/с і  75  м/с) і з різними кутами установки лопаті.  Результати показали, що лак з мікроборознами збільшує аеродинамічні якості — відношення підіймальної сили до аеродинамічного опору — більш ніж на 30%. Це дозволить оптимізувати ефективність роботи вітрових електростанцій. За даними вчених, покриття лопатей лаком має підвищити річний обсяг виробленої електроенерїі на 5-6%. Перешкода турбулентних потоків надає лаку ще одну корисну якість — значно зменшує шум вітряків. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка