Нова Зеландія ввела режим надзвичайної ситуації через зміни клімату

Нова Зеландія оголосила режим надзвичайної ситуації через зміни клімату.

Відповідну декларацію підписав уряд острівної держави у південно-західній частині Тихого океану, передає hightech.fm

«Влада бере на себе зобов'язання зменшити вплив Нової Зеландії на глобальне потепління, - говориться у декларації. - Зміна клімату матиме руйнівний вплив на острівну державу, якій доведеться зіткнутися з повенями, лісовими пожежами, підвищенням рівня моря і проблемою доступу до питної води».

Уряд Нової Зеландії вже виступив з новою ініціативою у рамках введення режиму НС через зміну клімату. Так, державні установи до 2025 року зобов’язали перейти на нейтральний рівень викидів вуглецю. Це пропонується зробити частково за рахунок відмови від використання вугілля у якості палива і переходу чиновників на електромобілів.

Оголошення режиму НС обійшлося без введення нових законів і витрат бюджетних коштів. Це робить його здебільшого символічним.

«Уряд, як правило, оголошує режим НС тільки у разі стихійних лих, однак, якщо не почати вирішувати проблему зміни клімату прямо зараз, такі лиха неминучі, - пояснила прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн. – Декларацію ми підкріпимо рішучими діями".

Оголосивши режим НС через загрозу зміни клімату Нова Зеландія приєдналася до групи з 30 держав.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка