Норвезькі інвестори в ВДЕ розчаровані інвесткліматом в Україні, – нардеп

Норвезькі компанії, які інвестували в розвиток відновлюваних джерел енергії України, розчаровані різким погіршенням інвестиційного клімату і систематичним порушенням їх прав, передає РБК-Україна.

«Дві норвезькі компанії інвестували в цю сферу в Україні 700 млн євро. Але на жаль, зараз інвестори зіштовхнулися з проблемами і заборгованостями, про які ми неодноразово попереджали раніше. Таке ставлення до інвесторів в «зелену енергетику» погіршує інвестклімат і ставлення до України в Норвегії», – повідомив народний депутат, голова міжфракційного об'єднання «Чиста енергія - здорове довкілля» Олексій Гончаренко за результатами зустрічі з послом Норвегії Еріком Сведалом.

За словами Гончаренка, уряд повинен виконувати взяті на себе зобов’язання перед інвесторами, а не вигадувати нові посади на кшталт «інвестиційних нянь».

Наприкінці квітня іноземні інвестори ініціювали перший міжнародний арбітраж проти України через порушення урядом своїх зобов’язань. Позов подала литовська Modus Energy. За словами партнера київського офісу міжнародної юридичної фірми Dentons Максима Сисоєва, аналогічні позови проти України готують ще до 10 інвесторів в «зелену» енергетику України.

За інформацією НБУ, на тлі кризи в «зеленій» енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну у 2020 році склав $868,2 млн, тоді як у 2019 році чистий приплив склав $5,86 млрд. Відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка