Норвезькі інвестори розчарувалися в Україні через постійну зміну законодавства в зеленій енергетиці

Україна втрачає інвестиції у сектор "зеленої" енергетики з Норвегії через підвищення податкового тиску.

Про це йдеться у заяві Єнса Фроліха Холта, держсекретаря Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, глави норвезької делегації на конференції з реформи України у Вільнюсі, передає glavcom.ua

«Останні 2 роки норвезькі підприємства у секторі відновлюваних джерел енергії представляли 20% всіх прямих іноземних інвестицій в Україні, але інвестори були здивовані і розчаровані юридичними умовами, що мають зворотну силу, а також непередбачуваністю раптових юридичних змін, – заявив держсекретар. – Зокрема, спробою Кабінету Міністрів України впровадити акцизний збір на виробництво «зеленої» електроенергії, і непередбачуваність у законодавчому полі, яке постійно змінюється у бік погіршення інвестиційного клімату і створює проблеми інвесторам».

Єнст Фроліх Холт переконаний, що стабільні рамки і передбачувана реалізація державою своїх зобов'язань є ключовими факторами у залученні додаткових прямих інвестицій у країну.

«Ми очікуємо, що Україна буде використовувати всі можливі засоби і зусилля для досягнення успіху і забезпечення передбачуваної основи, а також для посилення антикорупційних заходів і практики, – сказав держсекретар. - Норвегія є великим донором проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності, реформування енергетичного сектора».

При цьому держсекретар обурився, що зусилля Норвегії щодо створення більш динамічного, відкритого енергетичного і конкурентоспроможного сектора державних підприємств в Україні останнім часом не виправдовують очікувань норвезьких партнерів.

Через кризу в енергетиці постраждали, як мінімум, 4 іноземні компанії Scatec (Норвегія), VR Capital (США), Modus Energy (Литва), TIU Canada (Канада).

Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект № 5600 про внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на «зелену» енергію в Україні за ставкою 3,2%. 1 липня цей законопроект був підтриманий в парламенті в першому читанні.

Наприкінці червня ЄБРР, Чорноморський банк торгівлі та розвитку, Нідерландська фінансова компанія розвитку, Інститут фінансування розвитку, а також Секретаріат Енергетичного Співтовариства написали лист на адресу Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Вони підкреслили, що ймовірне впровадження акцизного збору на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел в Україні суперечить цілям ЄС щодо декарбонізації, загрожує планам країни щодо інтеграції з європейською енергосистемою, і тому ця норма має бути переглянута.

5 липня профільні асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну ввести акцизний збір на «зелену» електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою і порушенням зобов'язань перед міжнародними інвесторами, і тому ця норма повинна бути виключена із законопроекту №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка