Норвежці почнуть будувати 750-мегаватну вітрову станцію на Запоріжжі у грудні

Норвежці почнуть будувати у Кирилівці(Запорізька область) вітрову електростанцію потужністю 750 МВт у грудні.

Проект "Zophia" реалізує компанія NBT, передає ria-m.tv

Станція матиме від 130 до 150 вітроустановок встановленою потужністю від 5 до 6 МВт.

Передбачається, що вітроелектростанція вироблятиме близько 1 800 000 МВт-год електроенергії.

Загальна сума інвестицій планується у розмірі 1,2 мільярда євро.

Наразі вже розроблена проектна документація і було зареєстровано повідомлення про початок будівельних робіт. Була проведена оцінка впливу реалізації проекту на навколишнє середовище, в тому числі, вивчалися види рослин і тварин поблизу місця будівництва ВЕС. До дослідження були залучені представники Департаменту захисту навколишнього середовища ОДА, громадських організацій, що займаються захистом навколишнього середовища та вчені, що працюють у сфері екології. За отриманими результатами дослідження були внесені відповідні корективи в план розміщення вітряків.

«До реалізації проекту необхідно залучити мешканців області та локальних підрядників, які платитимуть податки до місцевих бюджетів, - заявив голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін. – Також потрібно узгодити пов'язані з розвитком додаткової інфраструктури, у тому числі, будівництво під'їзних автомобільних доріг та розміщення баз для зберігання матеріалів на територіях, де будуватиметься вітропарк».

Окремо сторони зупинилися на обговоренні логістичного плану перевезення матеріалів та обладнання. Узгоджена схема маршруту має забезпечити дотримання вагових норм, зменшити навантаження на місцеві дороги та запобігти дорожньому колапсу у курортний сезон.

ВЕС планують ввести в експлуатацію у 2023 році. На будівництві "Zophia" орієнтовно буде задіяно понад 500 осіб. Під час операційної фази роботу вітропарку забезпечуватимуть до 150 осіб.

«Для нас важливим є питання співпраці з місцевою громадою, - зазначила директор з комунікацій проекту "Zophia" Інгрід Сара Грімстад. – Ми готові спільно реалізувати соціально значущі ініціативи у таких сферах як освіта, охорона здоров'я, інфраструктура, культура і спорт».

Загалом норвезька компанія NBT планує залучити понад 15 млн євро в соціальну сферу області.

"Zophia" стане найбільшою в Європі береговою вітровою електростанцією.

Компанія NBT придбала проект будівництва вітроелектростанції на території Якимівської та Кирилівської територіальних громад області у 2019 році. У грудні того ж року між Запорізькою ОДА і компанією NBT був підписаний договір про співпрацю, у рамках якого були досягнуті домовленості про залучення інвестиції в інфраструктуру області.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка