Норвежці переробили старе риболовецьке судно у хвильову електростанцію

Для старого риболовецького траулера, що на даний час стоїть на якорі біля узбережжя Стадтхавет (Норвегія), знайшлося нове застосування. Відтепер судно ловитиме не рибу, а енергію хвиль: винахідливі норвежці переобладнали траулер у хвильову електростанцію. Старенький траулер є частиною майбутнього досить масштабного проекту з побудови спеціальних великих судів, які перетворюватимуть енергію хвиль у електрику, повідомляє ресурс Сheburek.net

На судні встановили систему, що включає в себе чотири вертикальні камери, розташовані у носовій частині траулера. Камери встановлені таким чином, щоб під час руху судна по хвилях вода могла вільно затікати і витікати з них. Зверху кожна камера герметично запечатана та приєднана до турбін, що знаходяться на палубі судна. Коли траулер нахиляється вперед, вода, потрапляючи в камеру, піднімається вгору, при цьому тиск повітря у верхній частині камери збільшується та приводить до руху турбіни для вироблення енергії. Так само відбувається і «зворотна реакція»: коли вода витікає з камери, тиск у ній знижується, а стиснене повітря розряджається, що знову примушує турбіну обертатися. Для забезпечення правильної і постійної орієнтації судна по зустрічних хвилях розробники встановили спеціальну систему швартування.

Реалізація проекту здійснюється під керівництвом норвезької компанії Kvernevik Engineering AS. Хоча концепція перетворення риболовецького траулера в електростанцію належить Гейру Арне Сульхейму, засновнику хвильової енергетичної компанії Havkraft AS (також є партнером проекту). 

Розрахунки комп’ютерних моделей (створені іншим партнером проекту – компанією Marintek) показали, що старий риболовецький траулер – а тепер вже нова електростанція – буде здатний виробляти близько 320 тис кВт/год на рік.

У майбутньому Kvernevik Engineering AS планує встановити на борту траулера систему з отримання водню, що дозволить зберігати вироблену електрику у вигляді газоподібного водню, придатного для використання в автомобільних паливних елементах.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка