Норвежці інвестують у сонячну енергетику України 300 млн євро

До кінця 2019 року норвезька компанія Scatec Solar має намір побудувати в Україні 5-6 нових сонячних електростанцій.

Як зазначив в інтерв'ю інтернет-порталу Енергореформа головний виконавчий директор Scatec Solar Реймонд Карлсен, цьогоріч портфель проектів у сонячній енергетиці може зрости до 400 МВт.

"Зараз у нас є п'ять проектів на різних стадіях розвитку, три з яких вже будуються: це сонячні станції загальною потужністю 47 МВт у Миколаївській області, одна СЕС потужністю 32 МВт у Черкаській області і на початку червня почали будувати сонячну станцію потужністю 148 МВт у Миколаївській області, - розповідає він. - Крім того, ми працюємо над проектами загальною потужністю 274 МВт - вони в процесі розробки".

Таке швидке розширення було зумовлене законодавчими поліпшеннями і вдосконаленням деяких важливих пунктів угоди про покупку електроенергії (PPA – power purchase agreement), пояснює Реймонд Карлсен, зазначаючи, що внесення змін, які частково ініціював Європейський банк реконструкції і розвитку, полегшило отримання фінансування для інвесторів "зеленої" енергетики.

Передбачається, що загальний обсяг інвестицій Scatec Solar у «сонячні» проекти складе 250-300 млн євро.

На початку червня Scatec Solar спільно з китайською корпорацією PowerChina Guizhou Engineering Co. Ltd почала реалізацію проекту з будівництва сонячної електростанції потужністю 148 МВт у селі Прогресівка(Миколаївської обл.). Загальна вартість проекту - 124 млн євро. Power China покриває 65% капітальних витрат на проект. Запуск станції запланований на першу половину 2020 року.

У 2018 році Scatec Solar для будівництва сонячних електростанцій отримала 51% в Rengy Bioenergy (решта 49% належать українському девелоперу Rengy Development), яка зараз будує СЕС на 47 МВт у Миколаївській області.

На початку 2019 року норвежці також почали будівництво СЕС "Кам'янка" потужністю 30 МВт у Черкаській області Scatec Solar. Для цього вони придбали 100% ТОВ "Чиста Енергія-2011".

У 2018 році через голандську "дочку" Scatec Solar Ukraine B.V. норвежці стали власниками 100% українських ТОВ "Атлас Кепітал Енерджі", "Грінтеко СЕС", "Прогресівка" і "Богуславенерджі".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: