Норвегія стала першою країною світу, що відмовилася купувати товари вироблені внаслідок вирубки лісів

Норвегія першою в світі припинила державні закупівлі товарів, які були вироблені внаслідок вирубки лісів. Основними товарами, які так чи інакше пов'язані з вирубкою лісів, є пальмова олія, соя, яловичина і деревина. За деякими оцінками, 40% від загального обсягу тропічних лісів пов'язано з їх виробництвом. Постійний комітет норвезького парламенту з енергетики та навколишнього середовища звернувся до уряду з рекомендацією плану дій щодо природної різноманітності. Комітет просив уряд «ввести вимоги для того, щоб державні закупівлі не сприяли вирубці тропічних лісів», повідомляє Facepla.net.Комітет також просив уряд захистити біорізноманіття за допомогою нової політики та інвестицій, зроблених банком Norges Investment Management, якими управляє Global, Державний пенсійний фонд Норвегії. Норвегія є одним з основних джерел фінансування проектів зі збереження лісів у всьому світі, а також підтримує програми в галузі прав людини для лісових угруповань.

«Це важлива перемога в боротьбі за захист тропічних лісів. За останні кілька років ряд компаній зобов'язалися припинити закупівлі товарів, які можуть бути пов'язані зі знищенням тропічних лісів, – сказав Нільс Герман Ранум (Nils Hermann Ranum), представник Норвезького Фонду тропічних лісів. – Досі це не було підкріплено аналогічними зобов'язаннями з боку урядів. Таким чином, це вкрай позитивно, що норвезька держава вже сьогодні наслідує приклад і ставить перед собою аналогічні цілі, коли мова йде про державні закупівлі».

Норвезький Фонд тропічних лісів закликав інші країни наслідувати її приклад і прагнути до нульової вирубки лісів, зокрема, Німеччину і Великобританію, адже ці дві країни в 2014 році на саміті ООН з питань клімату в Нью-Йорку зробили спільну заяву, поряд з Норвегією, оголосивши про намір «сприяти національним зобов'язанням, які підтримують ланцюжки поставок, що не завдають шкоди лісам, в тому числі за допомогою політики державних закупівель для стійкого джерела товарів, таких як пальмова олія, соя, яловичина і деревина».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка