Норвегія планує виділити Україні 4 млн крон на реалізацію екологічних проектів

Уряд Норвегії планує виділити Україні 4 млн норвезьких крон (близько €470 тис.) на фінансування трирічного проекту зі скорочення викидів вуглекислого газу, за реалізацією якого наглядатиме екологічна організація «Беллона» (багатопрофільна недержавна організація, заснована в Норвегії в 1986 р.), повідомляє Business.ua

«Даний проект під назвою« Уловлювання і зберігання вуглецю» сприятиме переоснащенню енергетичної та промислової галузей України», - зазначає представник «Беллони» в Україні Лариса Бронднер.
 
Справа в тому, що підписавши угоду про асоціацію, Україна взяла на себе зобов'язання відповідати Директивам ЄС. Приміром, Директива ЄС про промислові викиди вимагає обмеження використання таких забруднювачів атмосфери, як SO (оксид сірки) і NO (оксид азоту). Це вимагає закриття старих вугледобувних підприємств, що забруднюють атмосферу, і переоснащення сучасних та ефективних заводів України.

Крім того, і самі власники промислових підприємство матимуть деякі «екологічні зобов’язання». Приміром, при видобутку вугілля і газу власник буде змушений застосовувати технології з уловлювання та збереження вуглецю. При цьому екологи попереджають, якщо до 2030-2040 рр. українські промисловці не застосовуватимуть технологію уловлювання вуглецю, то їх виробництво (і вся енергосистема) буде неконкурентноспроможним на європейському ринку, оскільки не буде відповідати європейському законодавству.

Наразі відомо, що «Беллона» співпрацюватиме з українськими експертами, представниками промислових галузей і уряду, з великим колом норвезьких і європейських експертів, а також з академічною спільнотою та громадськістю. 18 лютого вже відбулася перша зустріч робочої групи за участю українських експертів.

Щодо майбутніх дій, то в найближчі три роки «Беллона» займатиметься аналізом стану і якістю використання енергоносіїв в Україні, опублікувавши за його результатами періодичні звіти. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка