Норвегія інвестує $800 млн. у відновлювану енергетику України

Під час Norwegian-Ukrainian Business Forum 2019 Україна та Норвегія започаткували одразу кілька стратегічних ініціатив у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Загалом норвезькі інвестиції в економіку України можуть сягнути 1,5 млрд доларів, повідомляє Держенергоефективності.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Солберг підписали заяву щодо посилення українсько-норвезького співробітництва у сфері енергетики. Зокрема, передбачається започаткувати українсько-норвезьку ініціативу з підвищення енергоефективності бюджетних установ.

«Норвегія також підтримуватиме запровадження нових конкурентоздатних моделей з метою стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні», – йдеться у заяві глав урядів.

На форумі було підписано низку договорів між норвезькими та українськими компаніям у різних секторах економіки, а також укладено три угоди з норвезькими компаніями: «Norsk Solar» долучиться до встановлення сонячної електростанції потужністю 9,2 МВт на Київщині; «Scatec Solar» візьме участь у встановленні сонячної електростанції потужністю 150 МВт на Миколаївщині, а компанія «NBT» планує взяти участь у встановленні близько 750 МВт ВЕС у Запорізькій області.

«Потенційний обсяг норвезьких інвестицій в українську економіку може сягнути 1,5 млрд доларів США, з яких близько 800 млн доларів США – це кошти у відновлювану енергетику», – повідомив Володимир Гройсман.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка