Норвегія збудує гігантське сховище СО2 на дні Північного моря

Уряд Норвегії направить 1,7 млрд євро на проект з уловлювання, транспортування та зберігання CO2. Основна ідея ініціативи – поховання вуглекислого газу на дні Північного моря, в виснажених родовищах нафти і газу. Проект «Langskip» задуманий як багатонаціональний, і Норвегія запрошує приєднатися до нього своїх сусідів по регіону, пише Хайтек.

Скорочення емісії парникових газів – і особливо вуглекислого газу – вважається необхідним кроком для запобігання кліматичним змінам. Зробити це можна різними способами: переходом на відновлювані джерела енергії, заміною бензинових автомобілів електричними, відмовою від вуглецево-інтенсивних методів виробництва харчових продуктів. Але в одній з галузей скорочення викидів СО2 особливо проблематично – у важкій промисловості. Зокрема, у виробництві бетону.

Бетон відповідає за 8% світової емісії парникових газів, важка промисловість в цілому – за 20%.

Уловлювання та зберігання вуглецю дозволяє нейтралізувати шкоду, яку завдають заводами навколишньому середовищу або навіть очистити атмосферу від уже наявного СО2 (правда, ця технологія менш зріла). Метод вимагає серйозних капіталовкладень і відповідних геологічних умов, які, на щастя, є в Норвегії.

Проект «Langskip» - частина програми Норвегії щодо виконання умов Паризької кліматичної угоди і досягнення до 2050 року нульової емісії СО2. Уряд країни сподівається, що ця ініціатива не тільки допоможе сповільнити глобальне потепління, а й створить в Норвегії тисячі нових робочих місць.

За підрахунками експертів, в континентальному шельфі можна захоронити понад 80 млрд тонн СО2. Це дорівнює емісії парникових газів Норвегії за тисячу з гаком років.

Уловлювання СО2 почнеться на цементному заводі Norcem в Бревіку. Звідти газ морем вирушить в новий термінал в Ейгардені, звідти - по трубопроводу на глибину приблизно 2600 метрів нижче рівня дна. Транспортуванням СО2 займеться спільне підприємство Northern Lights, що об'єднує, зокрема, компанії Equinor, Shell і Total. Також зацікавленість в проекті висловив виробник Heidelberg Cement, який планує перетворити фабрику на шведському острові Готланд в вуглецево-нейтральну.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка