Норвегія та Швеція створять центр утилізації електромобільних акумуляторних батарей

У місті Фредрікстад(Норвегія) створять "центр утилізації" електромобільних акумуляторних батарей (АКБ).

Проект реалізують норвезька алюмінієва компанія Norsk Hydro (Норвегія) і шведський виробник екологічно чистих акумуляторів Northvolt, створивши спільне підприємство Hydro Volt, передає enkorr.ua.

Високо автоматизований центр дробитиме і сортуватиме використання літій-іонних батарей. Потужність підприємства перевищить 8 тис. тонн АКБ на рік. На підприємстві буде здійснюватися рециркуляція алюмінію і так званої "чорної маси", що містить літій, кобальт, марганець і нікель. Надалі чорна маса буде доставлятися на завод Northvolt, де буде перетворюватися у рідкоземельні "енергетичні" метали.

"До 2030 року Northvolt має намір використовувати при виробництві своїх батарей до 50% нашої сировини, одержуваної з перероблених АКБ", - заявила Емма Неренхайм, директор з охорони навколишнього середовища підрозділу з переробки відходів Northvolt.

Центр переробки акумуляторів і алюмінію з норвезького сектора електромобілів (EV) запрацює у 2021 році.

Норвегія володіє найбільшим (у перерахунку на душу населення) парком електромобілів і є світовим лідером у сфері впровадження EV-технологій. За даними уряду, 43% всіх нових автомобілів, проданих у 2019 році, були електричними, а найпопулярнішим EV на місцевому ринку стала Tesla Model 3. До 2025 року уряд хоче домогтися того, щоб всі нові легкі фургони і легкові автомобілі, що продаються в Норвегії, мали нульову емісію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: