Норвегія створила дослідницький центр вітроенергетики

Норвегія інвестує 120 мільйонів норвезьких крон (11,3 мільйона євро) у новий дослідницький центр вітроенергетики.

Про це оголосила міністр нафтової промисловості та енергетики Тіна Бру, передає energyland.info

Дослідницький центр NorthWind буде працювати над інноваціями, які зроблять вітроенергетику дешевшою та ефективнішою. Одним з основних пріоритетів центру будуть дослідження морської вітроенергетики.

"Швидке зростання світової вітроенергетики відкриває великі можливості для норвезьких підприємств, тому дослідження та розробки мають вирішальне значення для забезпечення більш низьких витрат, меншого впливу на навколишнє середовище та поліпшення операційних моделей для таких проектів, - сказала Тіна Бру. - Я вірю, що довгостроковий дослідницький центр з партнерами з галузі, дослідницькою спільнотою та урядом внесе свій внесок у подальший розвиток морської вітроенергетики в Норвегії".

Northwind об'єднає понад 50 партнерів з дослідницьких інститутів і промисловості з усього світу. Його очолить науково-дослідний інститут SINTEF з партнерами NTNU (Норвезький університет науки і технологій), NINA (Норвезький Інститут досліджень природи), NGI (Норвезький Геотехнічний інститут) і UiO (Університет Осло).

"Інновації центру принесуть користь норвезькій промисловості і світу в цілому, - сказала Олександра Бек Гьорв, генеральний директор SINTEF. - Морська вітроенергетика може багаторазово задовольнити світові потреби в електроенергії, а інновації, що скорочують її витрати, допоможуть забезпечити постачання цієї відновлюваної енергії на ринок ще швидше».

Центр буде спиратися на норвезькі дослідження і багаторічний досвід промисловості у морських проектах. "Це стане важливим стартовим майданчиком для студентів, які бажають стати експертами завтрашнього дня", - сказала ректор NTNU Анн Борг (Anne Borg).

Тим часом норвезький уряд запропонував встановити більш жорстке нормативно-правове регулювання розвитку материкової вітроенергетики з метою забезпечення кращого захисту природних ресурсів.

Нові правила включають більш суворі вимоги до висоти турбін, до термінів реалізації проектів і заходів щодо забезпечення економічної життєздатності проектів. Крім того, Норвегія планує надати більше повноважень місцевій владі при затвердженні нових проектів будівництва ВДЕ-генерації.

Встановлена потужність вітроенергетики в Норвегії подвоїлася у 2017-2019 роках (з 1 207 МВт до 2 444 МВт), але потім країна загальмувала процес схвалення будь-яких нових вітроенергетичних проектів через протести громадськості. Однак реалізація проектів, які отримали дозволи раніше, була продовжена.

У червні 2020 року Норвегія прийняла рішення відкрити дві нові шельфові зони з потенціалом вітрових енергоресурсів до 4,5 ГВт. Перша зона Utsira Noord знаходиться на північному заході графства Рогаланд, друга зона Sørlige Nordsjø II розташовується у південному секторі і межує з данським сектором Північного моря, що дозволяє здійснювати прямий експорт електроенергії в енергосистему Данії. У цьому районі є глибини, які дозволяють розвивати шельфову вітроенергетику, але також можуть бути реалізовані проекти будівництва плавучих ВЕС.

Вітроенергетика в Норвегії почала розвиватися порівняно недавно, оскільки попит на електроенергію в країні покривався добре розвиненою системою гідроелектростанцій. У Норвегії є значний потенціал для розвитку вітроенергетики, особливо у прибережних північних районах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка