Норвегія добудувала вітропарк потужністю 1,1ГВт

У Норвегії добудували вітропарк Fosen Vind загальною потужністю 1057 МВт.

Нещодавно компанія Statkraft встановила останню, 277-у турбіну, передає renen

Fosen Vind являє собою комплекс з шести об'єктів вітрової генерації. У поточному році будуть введені в експлуатацію станції Kvenndalsfjellet потужністю 113,4 МВт, Harbaksfjellet на 126 МВт і Geitfjellet потужністю 180,6 МВт. Станція Roan потужністю 255,6 МВт була введена в експлуатацію у 2018 році, а станції Storheia потужністю 288 МВт і Hitra 2 потужністю 93,6 МВт — у 2019 році.


Fosen Vind належить компаніям Stakraft (52,1%), Nordic Wind Power (40%) і TrønderEnergi (7,9%).

Вітропарк вироблятиме 3,6 ТВт*год електроенергії на рік, що відповідає 2,6% виробництва електроенергії у Норвегії.

Під час розробки проекту Fosen Vind компанії Statkraft і її партнерам довелося зіткнутися з протестами місцевих оленярів, які стверджували, що вітряки завдають шкоди їх пасовищам і руйнують традиційний спосіб життя.

Незважаючи на COVID - 19 і важкі погодні умови минулої зими, відставання від графіка склало всього кілька місяців.

Успішне завершення будівництва стало для компанії Statkraft "святом зі сльозами на очах». Справа в тому, що в даний час оптові ціни на електроенергію в Північній Європі впали до 5-6 євро за мегават-годину. Це пояснюється зниженням попиту через пандемію і переповненістю резервуарів гідровузлів в результаті сніжної зими.

За прогнозами Statkraft, у 2021 році ціни піднімуться до рівня 25 євро за МВт*год.

За розрахунками державної електромережевої компанії Statnett, у південній Норвегії, де досить розвинена мережева інфраструктура, можна економічно обгрунтовано і без субсидій побудувати потужності вітроенергетики, що виробляють 25-45 терават-годин конкурентоспроможною за ціною електроенергії на рік (тобто приблизно 7-12 подібних Fosen Vind електростанцій).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка